پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی

دفتر مطالعات

:

اخبار: برگزاری روز پژوهش در دانشکده های دندانپزشکی و علوم پایه

تصویر خبر

عنوان

برگزاری روز پژوهش در دانشکده های دندانپزشکی و علوم پایه

شرح خبر

روز سه شنبه 19 آذرماه، مراسم روز پژوهش در دانشکده دندانپزشکی بابازدید از مرکز تحقیقات، کتابخانه، سایت، نمایش دستاوردهای پژوهشی و ارائه سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ با اعضای هیأت علمی دانشکده در سالن اجتماعات دانشکده برگزار گردید.
در این مراسم ضمن بازدید خانم دکتر کیاسالاری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و هیأت همراه از مرکز تحقیقات، کتابخانه و سایت دانشکده، از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشکده بازدید به عمل آوردند.
سپس در محل سالن اجتماعات دانشکده حاضر شدند. در ابتدا دکتر حکیمانه، معاون پژوهش و فناوری دانشکده دندانپزشکی گزارشی از فعالیت های دو دوره شش ساله پژوهشی دانشکده در بخش ها مختلف ارائه نمود و در ادامه مراسم، خانم دکتر کیاسالاری، معاون پژوهش و فناوری در خصوص امکانان و شرایط پژوهشی دانشگاه مطالبی ارائه نمودند.
همچنین مراسم دانشجویی در این روز با سخنرانی دکتر شریف باقلعه در خصوص معرفی آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر حیدری مدیر عامل شتابدهنده فناوری سلامت در خصوص نقش دانشجوی دندانپزشکی در حوزه فناوری و برگزاری مسابقه خلاقیت برگزار گردید.
IMG_8786.JPG

IMG_8798.JPG 
IMG_8812.JPG 
 
 
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش دانشکده علوم پایه با همکاری معاونت محترم پژوهشی دانشگاه سرکار خانم دکتر کیاسالاری و مجموعه دانشکده برگزار شد و مورد استقبال پرشور اساتید، کارکنان و دانشجویان قرار گرفت.
1.jpg
2.jpg


 
 

در مراسم افتتاحیه، معاون پژوهشی دانشکده علوم پایه جناب آقای دکتر نویدی ضمن خیر مقدم به معاون پژوهشی دانشگاه سرکار خانم دکتر کیاسالاری و هیات همراه، گزارش کاملی از قسمت های مختلف نمایشگاه ارائه نمودند.
ر نمایشگاه فوق ضمن معرفی اجمالی تاریخچه دانشکده علوم پایه و فضاهای آموزشی و پژوهشی آن و همچنین محورهای تحقیقاتی اساتید دانشکده علوم، گزیده‌ای از دستاوردهای پژوهشی اساتید دانشکده اعم از (15مورد ثبت اختراع، 3 مورد مقاله پراستناد و 4 مورد مقاله Q1 در مجلات کاملا تخصصی و داوری شده بین المللی، 93 طرح‌ پژوهشی داخلی و خارجی اتمام‌یافته و 5 طرح در دست اجرا، 22 عنوان تالیف و ترجمه و دستاوردهای ذخیره انرژی مربوط به جناب آقای دکتر محمدصفی رحمانی‌فر در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.
 
6.jpg 

 
در این نمایشگاه برترین دستاوردهای پژوهشی دانشجویان گروه‌های مختلف آموزشی شامل مقالات کنفرانسی، پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، آزمایشگاه فیزیولوژی گیاهی و گزارشی از مدال‌آفرینان مسابقات ریاضی دانشجویی ارائه گردید.
7.jpg 
 
 
همچنین در بخش دانشجویی انجمن‌های علمی زیست شناسی، سلول های بنیادی، ریاضی و فیزیک نیز به معرفی فعالیت های خود در قالب نشریه و بروشور پرداختند که بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت. در این بخش نمایندگان انجمن‌های علمی با سرکار خانم دکتر کیاسالاری در خصوص مسایل و مشکلات خود صحبت کردند.
8.jpg 
 
 
 در بخش پایانی بازدید، تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه  های زیست شناسی و ریاضی در خصوص مشکلات خود اعم از پژوهانه ، تجهیزات و ... با سرکار خانم دکتر کیاسالاری و هیات همراه با صحبت کردند. در کنار برگزاری نمایشگاه کارگاه لاتکس(XePersian) و مطلب (MATLAB) نیز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه ریاضی و فنی و مهندسی تشکیل شد و به دلیل استقبال زیاد مقرر شد ادامه کارگاه در روز چهارمورخ 27 آذر 98 ادامه یابد.​

 

تاریخ درج خبر

1398/09/20

پیوستها

ایجاد شده در 1398/09/20 11:17 ق.ظ توسط: i:0#.f|aspnetactivedirectorymembershipprovider|m.rowhani
ویرایش شده در 1398/09/23 11:02 ق.ظ توسط i:0#.f|aspnetactivedirectorymembershipprovider|m.rowhani