پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

مراسم بزرگداشت مقام استاد برگزار شد

تعداد بازدید: 1512
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
مراسم بزرگداشت مقام استاد برگزار شد

به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، مراسم بزرگداشت مقام استاد و تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه برگزار شد.


این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین شکری نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر چلداوی سرپرست دانشگاهف حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جمعی از معاونین، مدیران، روسای دانشکده ها، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه روز شنبه 17 اردیبهشت ماه در سالن همایش های امام خمینی (ره) برگزار شد.

01-02-17 Roze ostad 01.jpg

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی ضمن گرامیداشت روز معلم و تبریک به اساتید دانشگاه با اشاره به روایاتی از معصومین (علیه السلام) در خصوص جایگاه علم و دانش در آموزه های دینی و همچنین ضرورت مراجعه به متخصصین در امور مختلف زندگی بویژه در امور دینی، مطالبی بیان داشت.

01-02-17 Roze ostad 05.jpg

در ادامه مراسم، حجت الاسلام و المسلمین شکری به ایراد سخنان خود پرداخت. ایشان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه شاهد، شرف انسان ها را به میزان کسب علم و دانش، دانایی و عمل به آن ها دانست و بیان داشت: کسب علم و دانایی از ویژگی های مهم و حیاتی اختیار در انسان است، اگر بنا باشد ما در جامعه اثرگذاری کنیم و انسان هایی را تربیت کنیم که به شرف اختیار برسند و در مسیر مستقیم به رشد و تکامل دست یابند و سر کند، می بایست همیشه دانایی و کسب علم و دانش را دست مایه خاص خود قرار دهیم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از امام کاظم (علیه السلام) خواستن و دوست داشتن (محبت) را دو ویژگی مهم انسان دانست که اگر توام با دانایی و اندیشه نباشد مانند اسبی اساری است که همیشه به دور خود می چرخد و هیچ گاه به مقصد نمی رسد. انسان وقتی در مبارزه با فساد می تواند موفق باشد و مسیر رشد و تکامل و تعالی را طی کند و استعداد های نهفته خود را شکوفا نماید که دانایی داشته باشد و اگر این دانایی حاصل شد، حتما رشد و توسعه را به همراه خواهد آورد.

01-02-17 Roze ostad 06.jpg

حجت الاسلام و المسلمین شکری در ادامه بیان داشت: دوست داشتن و تنفر نیز از خصیصه های غریزی انسان است، این دو نیروی محرکه ی انسان را تشکیل می دهد، هرگاه امری با شناخت و دانایی انسان همراه باشد ان امر باب میل انسان می باشد و ان را دوست می دارد و هرگاه از ان امر شناخت و دانایی نداشته باشد از ان متنفر خواهد شد. این دانستن است که انسان را به سود و زیان های کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت، وسیع و عمیق و گسترده می رساند تا ازادی عمل ان را بدست بیارد.آزادی واقعی زاییده اختیار است و پرچم اصلی اختیار در دست کسی است که بتواند نسبت به خیر و شر و سود و زیان خود در زندگی دانایی کسب کند و مسیر رشد و تعالی خود را بشناسد، انگاه است که انسان به آزادی واقعی دست می باید و پرچم این راه در دست علمای جامعه می باشد.

نماینده ولیه فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به این مطلب که بقا یک جامعه به بسط و گسترش دانایی در آن جامعه نیاز دارد، بیان داشت: اگر در هر رشته ای که ضرورت کسب علم و دانش در ان رشته در کشور مورد نیاز جامعه باشد و رشد آن جامعه بدان دانایی نیاز داشته باشد، دانایی را بسط و گسترش دهیم، رشد، تعالی و بقا جامعه را تضمین خواهیم کرد.

حجت الاسلام شکری در پایان سخنان خود با اشاره به آیات قرآن مجید خاطر نشان کرد: تسلط انسان بر آفرینش جز با کسب شناخت و دانایی امکان ندارد و همه می بایست در مقابل کسب این شناخت و دانایی حقیقی در جامعه سر خم کنیم و بدان احترام قائل بشویم و بالندگی خود را در کسب این شناخت و دانایی قرار دهیم.

دکتر چلداوی در ادامه این مراسم ضمن گرامیداشت روز معلم و تبریک این روز به اساتید دانشگاه و تشکر از زحمات تمامی اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه، به موضوع  مسئله ی همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه اشاره کرد و  از زحمات حجت الاسلام و المسلمین شکری نماینده ولیه فقیه در بیناد شهید و ایثارگران بابت حل این مسئله تقدیر و تشکر نمود.

01-02-17 Roze ostad 07.jpg

سرپرست دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف تاسیس و اساسنامه دانشگاه، رسالت ها و سیاست های مد نظر حضرت امام خمینی (ره) و منویات و انتظارات مقام معظم رهبری نسبت به دانشگاه شاهد، این دانشگاه را دارای ماموریت خاص و ویژه نسبت به دیگر دانشگاه ها در کشور دانست و بیان کرد: دانشگاه شاهد دارای ماموریت تبدیل شدن به دانشگاه تراز انقلاب اسلامی است و قرار است این دانشگاه برای طی مسیر انقلاب اسلامی و تحقق اهداف انقلاب، نیروی انسانی شایسته مانند شهیدان، شهید چمران و شهید حسن باقری، انسان های تراز انقلاب، انسان هایی که برای آنان ها تمامی انسان های روی کره زمین اهمیت دارند و به فکر سعادت تمامی انسان ها هستند و نگاه فرارمزی و بین المللی دارند، را به یاری خداوند تربیت نماییم.

دکتر چلداوی در ادامه تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی را در گرو چگونگی مواجهه اساتید با دانشجویان دانست و افزود: دانشجویان عشق و محبت را از کلام و رفتار اساتید خود می آموزند، خود و شما اساتید گرانقدر را دعوت می کنم به این که صفحه ی دل و اغوش خود را برای این جوانان ارزشمند انقلاب اسلامی بگشاییم.

ایشان در پایان سخنان خود به موضوع تکریم اساتید در دانشگاه شاهد اشاره نمود و خاطر نشان کرد: اساتید رکن اصلی دانشگاه می باشند، با توجه به این تفکرکه برگرفته  از تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری می باشد، ما در دانشگاه شاهد بدان اهمیت ویژه می دهیم و برای ارتقا این امر مهم در دانشگاه برنامه های مختلفی نظیر حل مشکل همسان سازی حقوق اعضا هیات علمی با توجه به مشکلات فراوان، بزرگداشت مقام اساتید و نشست های متعدد با اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه در مناسبت های مختلف و .... را برگزار خواهیم کرد تا به اهداف، رشد و تعالی دانشگاه و تحقق دانشگاه تراز انقلاب اسلامی کمک نماییم.

در ادامه این مراسم گروه تواشیح و همسرایی بین المللی نور چند اثر در وصف ائمه اطهار(علیه السلام) برای حاضرین اجرا کردند.

01-02-17 Roze ostad 09.jpg

در بخش دیگری از این مراسم، دکتر بهراد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن گرامیداشت روز معلم، از زحمات تمامی اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه بویژه در ایام شیوع کرونا در بخش آموزش مجازی تلاش نمودند، تقدیر و تشکر نمود.

ایشان در ادامه با توجه به برگزاری کلاس های آموزشی به صورت حضوری در دانشگاه، پذیرش دانشجویان بیشتر نسبت به سنوات گذشته و همچنین راه اندازی رشته های جدید در دانشگاه خواستار توجه ویژه به رشد و ارتقا سطح کیفی آموزش در دانشگاه از طریق پذیرش متقاضیان با رتبه های علمی بالا، جبران کمبود نیروی انسانی مورد نیاز در بخش آموزش، تغییرات و تحولات اساسی در بخش ساختار های آموزشی در دانشگاه هم در حوزه های سخت افزاری و هم در حوزه های نرم افزاری جهت ارائه خدمات اموزشی با کیفیت بالاتر، شد.

01-02-17 Roze ostad 10.jpg

دکتر بهراد در پایان سخنان خود گزارشی از فرایند آموزش مجازی در دوران شیوع ویروس کرونا و همچنین فرایند انتخاب اساتید نمونه سال 1400 دانشگاه ارئه نمود.

در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس و هدیه از اساتید نمونه سال 1400 دانشگاه و اساتید بازنشسته دانشگاه تجلیل بعمل آمد.

اسامی اساتید نمونه سال تحصیلی 1401- 1400 بدین شرح می باشد:

دانشکده پرستاری و مامایی

آقای دکتر رضا نوروززاده

دانشکده پزشکی

نفر اول. آقای دکتر رضا صداقت

نفر دوم. آقای دکتر علیرضا عزیززاده دلشاد

نفر سوم. آقای دکتر اشرف پیراسته


دانشکده دندانپزشکی

نفر اول. خانم دکتر رزا حقگو

نفر دوم. خانم دکتر نوشین جلایر نادری


دانشکده علوم انسانی

نفر اول. آقای دکتر محسن فرمهینی فراهانی

نفر دوم. آقای دکتر حمزه‌علی نورمحمدی

نفر سوم. آقای دکتر محمدحسن میرزامحمدی


دانشکده علوم پایه

خانم دکتر طیبه رجبیان


دانشکده علوم کشاورزی

خانم دکتر سعیده ملکی فراهانی


دانشکده فنی و مهندسی

نفر اول. آقای دکتر سید محمد صادق‌ زاده

نفر دوم. آقای دکتر محمد حسین کاظمی


دانشکده هنر

آقای دکتر محسن مراثی​

 01-02-17 Roze ostad 12.jpg
01-02-17 Roze ostad 16.jpg
01-02-17 Roze ostad 21.jpg