پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

فراخوان پذیرش بدون آزمون (استعداد درخشان) در مقطع دکتری تخصصی 1401-1400 وزارت علوم

تعداد بازدید: 1912
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
فراخوان پذیرش بدون آزمون (استعداد درخشان) در مقطع دکتری تخصصی 1401-1400 وزارت علوم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی(Ph.D) بدون آزمون (استعداد درخشان) سال تحصیلی 1401-1400 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد.


دانشگاه شاهد بر اساس آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 21/67272 مورخ 93/4/18 و اصلاحیه شماره 21/237200 مورخ 93/12/16 آیین نامه یاد شده، از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی 1401-1400، در رشته های مندرج در جدول زیر دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D.) می پذیرد.

 

رشته های مورد پذیرش دوره دکتری تخصصی دانشگاه شاهد

دانشکده

عنوان رشته-گرایش

هنر

پژوهش هنر

تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

علوم انسانی

روانشناسی بالینی

فلسفه تعلیم و تربیت

مطالعات سیاسی انقلاب اسلامی( اندیشه سیاسی رهبران انقلاب اسلامی- بازتاب انقلاب اسلامی درجهان اسلام- جامعه شناسی سیاسی جمهوری اسلامی ایران- آینده پژوهی انقلاب اسلامی)

خانواده و سلامت جنسی

فنی و مهندسی

مهندسی پزشکی

مهندسی برق- مخابرات (میدان و موج – سیستم)

مهندسی برق-  قدرت

مهندسی برق - الکترونیک

مهندسی صنایع- بهینه سازی سیستم ها

علوم پایه

میکروبیولوژی

زیست شناسی جانوری- فیزیولوژی

زیست شناسی گیاهی- فیزیولوژی

زیست فناوری میکروبی

ریاضی (کاربردی)

ریاضی (جبر، هندسه-توپولوژی، آنالیز)

علوم کشاورزی

اگروتکنولوژی- اکولوژی گیاهان زراعی

اگروتکنولوژی - فیزیولوژی گیاهان زراعی
 الف) شرایط و ضوابط عمومی

1-     اعتقاد به دين مبين اسلام و التزام عملي به احكام

2-     اعتقاد و التزام عملي به ولايت فقيه، نظام جمهوري اسلامي و قانون اساسي

3-     عدم سابقه وابستگي تشكيلاتي، هواداري از احزاب و سازمان ها و گروه هاي غير قانوني

4-     نداشتن سابقه محكوميت كيفري مؤثر

5-     پايبندي كامل به ضوابط و مقررات دانشگاه

6-     رعايت كامل ضوابط پوشش اسلامي و شئونات اسلامي براي خواهران و برادران (اعتقاد و التزام عملي به چادر به عنوان حجاب برتر براي خواهران ضروري است)

تبصره 1: در خصوص صلاحيت­هاي عمومي متقاضيان، بررسي و مصاحبه لازم از سوی واحد بررسی صلاحیتهای عمومی دانشجویان دانشگاه صورت می پذیرد که زمان و مکان آن متعاقباً اعلام می­شود.

      تبصره 2: بعد از تایید صلاحیت علمی و عمومی داوطلب توسط دانشگاه، پذیرش قطعی و نهایی داوطلب منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.


ب) شرایط اختصاصی

1- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یکی از دانشگاه­های داخل کشور.

2- دارا بودن میانگین کل 16 و یا بالاتر در مقطع کارشناسی

3- دارا بودن میانگین کل 17 و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

4- سپری نشدن بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد

5- کسب حداقل 7 امتیاز پژوهشی از ردیف اول جدول شماره 1 اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان به شماره 21/237200 مورخ 93/12/16

6-     کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت­های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جداول 1 تا 4 اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان که توسط کمیته تخصصی مصاحبه کننده تعیین می­شود.

7-     دانش آموختگي متقاضی حداكثر تا تاریخ 1400/6/31

تبصره 1: محاسبه معدل تراز شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد پس از ارسال مدارک انجام می­شود.

تبصره 2: مدارک ارسالی دانش آموختگان و دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی ـ کاربردی، دانش آموختگان دوره­های مجازی، نیمه حضوری، پردیس های بین الملل، دانش آموختگان اتباع خارجی، فارغ التحصیلان دانشگاه­های خارج از کشور و پردیس­های خودگردان سایر دانشگاهها مورد بررسی قرار نمی­گیرد.

تبصره 3: متقاضیان رشته خانواده و سلامت جنسی باید شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند 7 برنامه درسی دوره دکتری رشته خانواده و سلامت جنسی (ویژه دانشگاه شاهد) مصوب هشتصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورخ 95/08/15 را نیز داشته باشند.


ج) مدارک لازم جهت شرکت در فراخوان

1- فرم تکمیل شده شماره 1 (به صورت تایپ شده)

2- تصویر ضمیمه فرم شماره 1 تکمیل شده با امضای معاون آموزشی موسسه و یا مقام مجاز از طرف وی

3- تصویر صفحات کامل شناسنامه و کارت ملی

4- تصویر یک قطعه عکس  3x4

5- تصویر مدرک نمایانگر وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مذکر

6-     تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی ارشد که در آن معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه و درجه پایان نامه ذکر شده باشد.

تبصره 1: متقاضیان کارشناسی ارشد پیوسته، باید میانگین واحدهای گذرانده شده مقطع کارشناسی ارشد را ارائه کنند.

تبصره 2: دانشجویان کارشناسی ارشد نیمسال آخر باید تصویر گواهی اشتغال به تحصیل خود را با ذکر میانگین کل و ریزنمرات واحدهای گذرانده ارائه نمایند.

7-     تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی (متقاضیانی که مقطع کارشناسی آنها ناپیوسته است، باید علاوه بر مدرک و ریز نمرات کارشناسی، مدرک و ریز نمرات کاردانی را نیز ارائه کنند).

8-     تصویر گواهی رتبه مکتسبه دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی (ارائه این گواهی الزامی نیست ولی متقاضی می تواند در صورت کسب رتبه، مدرک معتبر مربوط را ارائه نماید).

9-     تصویر گواهی یکی از آزمون های زبان معتبر (ارائه این گواهی الزامی نیست ولی دارندگان مدرک زبان می توانند از امتیاز آن مطابق با جدول شماره 4  اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان بهره مند شوند).

10- تصویر معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای علمی دانشجویی، برای برگزیدگان المپیادها.

11- تصویر معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی ، فارابی، رازی و ابن سینا)، برای برگزیدگان جشنواره ­ها.

12- تصویر گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در صورت وجود.

13- تصویر صفحه اول مقالات علمی ـ پژوهشی، SCOPUS، ISC ، ISI و علمی ـ ترویجی که چاپ شده و یا دارای گواهی پذیرش چاپ باشد.

14-تصویر گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.

15- تصویر گواهی اعتبار درجه علمی ـ پژوهشی ، SCOPUS، ISC، ISI  و علمی - ترویجی نشریات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ و یا پذیرش شده است.

16- تصویر فیش واریزی به مبلغ 1169231 ریال (یک میلیون و صد و شصت و نه هزار و دویست و سی و یک ریال) به شماره حساب 0108897677009 به نام درآمدهای اختصاصی معاونت آموزشی دانشگاه شاهد(حساب غیر قابل برداشت خزانه) نزد بانک ملی شعبه دانشگاه شاهد قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی در سراسر کشور (ارائه اصل فیش واریزی به همراه سایر مدارک در روز مصاحبه الزامی است)


توجه: داوطلبان محترم لازم است با دقت مفاد فراخوان را مطالعه کنند و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند (هرگونه کم توجهی در این خصوص متوجه شخص داوطلب بوده و دانشگاه شاهد در این رابطه مسئولیتی ندارد).


د) زمان و نحوه ارسال مدارک

1-  مهلت ارسال مدارک حداکثر تا تاریخ 1400/2/1 می­باشد.

2- به مدارکی که ناقص باشند و یا بعد از مهلت مقرر ارسال شوند، ترتیب اثر داده نمی­شود و مسئولیت آن متوجه داوطلب است.

3- ارسال مدارک بایستی به صورت الکترونیکی و صرفاً از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی دانشگاه به آدرس https://sabt.shahed.ac.ir  انجام شود. (به مدارکی که  به صورت دستی و یا هر طریق دیگر غیر از سامانه ثبت نام الکترونیکی دانشگاه ارسال شود، ترتیب اثر داده نمی­شود و مسئولیت آن متوجه داوطلب است).

4- زمان، مکان و نحوه برگزاری مصاحبه تخصصی و انجام مراحل بررسی صلاحیتهای عمومی از طریق سایت دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.


ه) نحوه ارائه و شرایط ارزشیابی فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی

1-  مقالات ارائه شده علمی- پژوهشی SCOPUS، ISC ، ISI و علمی – ترویجی باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ ( تایید شده  توسط هیات تحریریه) بوده و مرتبط با پایان نامه متقاضی باشد.

2- مقالات کنفرانسی بایستی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش باشند. برای مقالاتی که دارای گواهی پذیرش هستند ارائه گواهی ثبت نام در کنفرانس نیز الزامی است. براي همايش و كنفرانسهاي داخلي (اعم از ملي يا بين المللي) ضروري است مجوز كنفرانس در پايگاه استنادي جهان اسلام (ISC)  بررسي و كد ISC كنفرانس و مدرک مربوط ارائه شود.

تبصره: تنها به کتابهایی امتیاز تعلق می­گیرد که مرتبط با رشته دانشجو باشد و توسط ناشران معتبر دانشگاهی چاپ شده یا توسط دانشگاه ارزیابی و گواهی امتیاز ارائه شده باشد.


و: نکات مهم

1- هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به آدرس www.shahed.ac.ir و يا سامانه ثبت نام الکترونیکی دانشگاه شاهد به آدرس https://sabt.shahed.ac.ir  صورت مي پذيرد. لذا به داوطلبان توصیه می­شود به منظور اطلاع از زمان و مکان و نحوه برگزاری مصاحبه، اطلاعیه­های مربوط را از طریق سایت دانشگاه و يا سامانه ثبت نام الکترونیکی دانشگاه شاهد به طور منظم پیگیری نمایند.

2- پذیرش افراد مشمول این آیین نامه، در همان رشته تحصیلی مرتبط یا رشته­های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است. بدیهی است در صورت عدم ارتباط رشته کارشناسی ارشد متقاضی با رشته درخواستی، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

3- تغییر رشته/گرایش در زمان مصاحبه و نیز بعد از قبولی و کسب پذیرش و همچنین تغییر محل تحصیل بعد از پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

4- مدارک ارسالی داوطلبان و هزینه ثبت نام، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می­شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

تبصره: عواقب ناشی از هر گونه کم توجهی به شرایط پذیرش، متوجه داوطلب است و در هر مرحله ای که ثابت شود داوطلب خلاف مقررات مربوط، اقدام کرده است از روند پذیرش و در صورت پذیرش از ادامه تحصیل وی ممانعت می­شود.

5- با توجه به این که ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به صورت تمام وقت است، داوطلبان شاغل در وزارتخانه­ها، سازمانها و نهادهای دولتی در صورت پذیرش نهایی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را برای تحصیل در دوره دکتری ارائه نمایند.

6- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده­اند، می­توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.


توجه: در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفاً سوالات خود را از طریق ایمیل(t.takmili_edu@shahed.ac.ir) ارسال فرمایید یا با شماره تلفنهای 51215244 (سرکار خانم خلیلی) یا 51215240 (آقای نقدی) تماس بگیرید.

دریافت فرم شماره 1.docxدریافت فرم شماره 1.docx

دریافت فرم ضمیمه شماره 1.docxدریافت فرم ضمیمه شماره 1.docx

دریافت جداول شماره 1 تا 4.docxدریافت جداول شماره 1 تا 4.docx

دریافت فرم تعهد شرکت در کلاسهای زبان مورد تایید دانشگاه.docxدریافت فرم تعهد شرکت در کلاسهای زبان مورد تایید دانشگاه.docx