پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

فراخوان همایش ملی جایزه بنیاد البرز

تعداد بازدید: 235
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
فراخوان همایش ملی جایزه بنیاد البرز
به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، همایش ملی جایزه بنیاد البرز با هدف تجلیل از برترین دانشجویان سراسر کشور برگزار می گردد.


همایش ملی پنجاه و نهمین سال جایزه بنیاد البرز (بخش نخبگان) با هدف تقدیر از دانشمندان، مخترعان، دانشجویان و طلاب برتر سراسر کشور، مقرر است طی مراسمی در خرداد سال ۱۴۰۰ با حضور مسؤولین و شخصیت‌های علمی و فرهنگی در تهران برگزار گردد.

در این مراسم پیش بینی شده است به مناسبت پنجاه و نهمین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز، از ۵۹ نخبه برتر کشور، تجلیل به عمل آید.

دانشجویان دارای شرایط دستورالعمل می بایست تا تاریخ 29 اسفندماه  1399 مشخصات (نام و نام خانوادگی،شماره دانشجویی،شماره تماس،مقطع و رشته تحصیلی) و مدارک خود را به ایمیل nemone.shahed@gmail.com ارسال فرمایند.

مطابق با دستورالعمل همایش، به نفرات برتر جایزه نقدی سیصد میلیون ریالی اهدا می گردد.

گفتنی است مهلت ارسال رزومه و مستندات تا 29 اسفند ماه 1399 می باشد.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی (http://alborzprize.ir/​) مراجعه نمایند.

همچنین می توانید برای مطالعه دستورالعمل "انتخاب و معرفی دانشجویان برتر" به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

دستورالعمل دانشجویان غیر پزشکی:

https://b2n.ir/r94488

دستورالعمل دانشجویان پزشکی:

https://b2n.ir/y10706


_response+(9).jpg 
 

بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش­آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای “جایزه بنیاد البرز” به همت مردی خیراندیش و نیک‌سیرت، مرحوم حسینعلی البرز تأسیس و وقف گردیده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را (که تعدادی از ایشان، هم‌اکنون نیز دارای مسؤولیت‌های حاکمیتی و اجرایی هستند)، مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم طی سال­های اخیر در قالب همایش­های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسؤولین کشوری محقق شده است.

مرحوم البرز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران که به دلیل انجام عمل جراحی و نقاهت پس از آن، در کانادا به سر می­برد، طی نامه‌ای در فروردین سال ۱۳۵۸ شمسی محضر امام خمینی(ره)، مسؤولیت اداره موقوفات بنیاد فرهنگی البرز اعم از منقول و غیرمنقول با در نظر گرفتن مواد اساسنامه و وقف­نامه را به ایشان واگذار نمود. باتوجه به توشیح حضرت امام(ره) به هیأت امنای اوقاف مبنی بر تعیین هیأتی برای رسیدگی و عمل به مندرجات وقف­نامه، از آن سال تاکنون، بنیاد فرهنگی البرز تحت نظارت هیئت امنایی سازمان اوقاف و امور خیریه، صرفاً از محل درآمد رقبات خود و در راستای عمل به نیّات مترقی واقف از طریق اعطای جایزه، به تشویق جوانان به تحصیل علم و تجلیل از مقام عالمان فعالیت می‌نماید.​