پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

سمینار علمی گروه مهندسی پزشکی برگزار شد

تعداد بازدید: 936
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
سمینار علمی گروه مهندسی پزشکی برگزار شد

به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه،  سمینار علمی با عنوان Self- supervised Visual Representation Learning  روز دوشنبه 17 دی ماه از ساعت 10 صبح با حضور آقای دکتر مهدی نوروزی در محل سالن اجتماعات دانشکده فنی مهندسی به همت گروه مهندسی پزشکی دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.


دکتر مهدی نوروزی دانش آموخته ی مقطع کارشناسی رشته ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شاهد و مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی مقطع دکتری تخصصی رشته ی علوم کامپیوتر دانشگاه برن سوئیس می باشند.

دکتر نوروزی در ابتدای سخن ارائه خود بدین مطلب اشاره کرد که انسان ها در دنیای واقعی اشیا را می بینند و اطلاعات در خصوص آن شی را در ذهن بخاطر می سپارند و در مواجهه مجدد با همان شی دیگر نیاز به شناخت مجدد نداشته و با توجه به همان شناخت و اطلاعات بدست امده از برخورد اول ندارند و براحتی شی را شناسایی می کنند. حال ما میخواهیم یک مدلی داشته باشیم که از همین طریق به تکنولوژی های جدید هم کمک کند و به جز مغز با استفاده از هوش مصنوعی در مورد اشیا این جواب را بدهد و عمل نماید.

وی در ادامه با توجه به این موضوع که اهمیت داشتن اطلاعات و داده ها در عصر حاضر بسیار بالاست، بیان کرد: ما در اینترنت داده های فراوانی در آن واحد در دسترس داریم، اما برای ان ها برچسب گذاری نمی کنیم و در واقع دسته بندی خاصی برای ان ها نداریم و همه اطلاعات و داده ها را کلی نگاه می کنیم. در حال حاضر ما قصد داریم مدلی داشته باشیم که از داده ها بدون نظارت انسان  عملیات یادگیری و دسته بندی اطلاعات را بر عهده بگیرد و اطلاعات را دسته بندی نماید.

دکتر نوروزی در ادامه بیان کرد: ما قصد داریم نرم افزاری را طراحی کنیم تا به وسیله ان کامپیوتر هایمان یاد بگیرند که چگونه اطلاعت و داده ها را دسته بندی کنند.در واقع کامپیوتر ها یاد بگیرند که اطلاعات پازلی را چگونه حل کنند و ترتیب درست قطعات پازل را به صورت اتوماتیک و بدون کمک انسان در جاهای دیگر نیز به عنوان تصویر کامل از ان پازل به همر ریخته را شناسایی کنند.

دکتر نوروزی در پایان گفت: این نرم افزار و مدل فعلا در مراحل تحقیق است و شاید چند سال آینده بتوان از آن در صنایع اتومبیل های خودران (بدون راننده) و هوشمند و صنایع عکسبرداری پزشکی استفاده نمود.

 در خلال این کارگاه نیز دکتر نوروزی به سوالات حضار پاسخ گفت.

 
97-10-17 seminare mohandesi pezeshki 02.jpg
97-10-17 seminare mohandesi pezeshki 04.jpg