پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاه

تعداد بازدید: 1230
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاه

به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، مهندس سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه جمعی از مدیران بنیاد روز سه شنبه  7 بهمن ماه در دانشگاه حضور یافتند.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ابتدای حضور در دانشگاه شاهد به همراه دکتر ثقفی رئیس دانشگاه بر مزار شهدای گمنام دانشگاه حاضر شدند و با آرمان های شهدا تجدید میثاق نمودند و سپس در نشست مشترک مدیران بنیاد شهید و دانشگاه شاهد حاضر شدند.

در این نشست، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه جمعی از مدیران بنیاد، دکتر ثقفی رئیس دانشگاه و دیگر اعضای هیات رئیسه و رؤسای دانشکده های دانشگاه حضور داشتند.

در ابتدای نشست، دکتر ثقفی، حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همراهان ایشان را در دانشگاه شاهد خیر مقدم گفتند. ایشان در ادامه ضمن ارائه مطالبی در خصوص مراحل تحقق تمدن نوین اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و وظایف و برنامه های دانشگاه در این راستا، گزارشی از وضعیت دانشگاه شاهد و مشکلات بودجه و اعتبارات مورد نیاز برای اجرای برنامه های دانشگاه به حاضران در جلسه تقدیم داشتند.

در ادامه، مهندس اوحدی ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه شاهد، یاد امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخشی از سخنان خود با اشاره به روایات ائمه معصومین (ع)، جایگاه و منزلت تربیت و علم آموزی در آموزه های دینی را بسیار بالا دانستند و افزودند: تنها ظرفی که هرچه از مظروف در آن بریزید گستره و عمق آن بیشتر می‌شود، ظرف علم و تعلیم و تربیت است و اما یک آفت این مسئله را تهدید می کند و آن آفت، علمی است که سود و ثمره ای نداشته باشد. ایشان افزودند، با توجه به  سرفصل های توصیه شده از سوی مقام معظم رهبری در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی، سرفصل اول این مهم در حوزه ی علم و پژوهش، بعد اخلاق و معنویت است و اخلاق و معنویت نیز خروجی شناخت و علم است و اگر انسان شناخت نداشته باشد اخلاق و معنویتی نخواهد داشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به ماموریتی که مقام معظم رهبری با عنوان گلخانه ی عطرآگین برای دانشگاه شاهد بر شمرده اند، بیان داشتند: با توجه به ظرفیت بسیار مهم دانشگاه شاهد در فضای علمی و معنوی کشور می تواند ما را از مضرات علمی که سودی از ان نیست، مصون بدارد و این فرصت بزرگی است که در عین حال در اختیار دانشگاه شاهد قرار دارد. دانشگاه شاهد به دلیل جوهره، قداست و رسالت سنگینی که در موضوع تربیت فرزندان شاهد به عهده دارد، از وضعیت ممتازی برخوردار شده است که بایستی قدر این موهبت و منزلت را دانست و از ان پاسداری نمود.

مهندس اوحدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشتند: در حال حاضر مدارس شاهد سراسر کشور و نیز دانشگاه شاهد از فضای ارزشمند معنوی، اخلاقی و علمی مناسبی برخوردار هستند به گونه ای که بسیاری از خانواده ها علاقمند هستند، فرزندانشان در این مراکز اخلاقی و علمی مناسب حضور داشته باشند. چراکه امروزه این مراکز از ارزش های مضاعفی نسبت به دیگر مراکز علمی در کشور برخوردارند و یک احساس امنیتی به خانواده ها می دهند که باید قدر آن را دانست و در عین حال باید در این خصوص یک کار جدی و دقیق در دانشگاه شاهد انجام شود که دانشگاه نسبت به رسالتی که بر عهده دارد، در چه وضعیتی قرار دارد و با چه سرعتی در مسیر دستیابی به این اهداف بلند و حفظ و ارتقای این جایگاه در حال حرکت است.

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود افزودند: اگر دو بال برای پرواز به سمت تمدن نوین اسلامی نیاز باشد یکی بال علم و شناخت و دیگری فرهنگ ایثار و شهادت است و هرچه قدر دراین حوزه تلاش کنیم از علم مضر و بی فایده دور خواهیم شد. تلاش، حضور در میدان ها، فعال بودن در عرصه های اجتماعی لازمه ی این مهم است. دانشگاه شاهد با ظرفیتی که در اختیار دارد، باید تجلی و تبلور این رویکرد مهم و علمی باشد و در جهت حفظ و تقویت این دو بال تلاش نماید.

مهندس اوحدی در ادامه با اشاره به جایگاه ایران در تولید علم، بیان داشتند: دانشگاه شاهد با توجه به ظرفیتی که از آن برخوردار است، می تواند بخشی از مشکلات حال حاضر جامعه از جمله عدم اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های تخصصی خود، بحث بیکاری و به تاخیر افتادن ازدواج جوانان که به عنوان معضل شناخته شده و آسیب های بعدی را به همراه دارد و به عنوان یک مشکل و مساله در کشور مطرح است را شناسایی و آسیب شناسی کند و برای آن راه حل علمی ارائه نماید.

ایشان در بخشی دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به ظرفیت های فراوان بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجموعه های مختلف همچون سازمان اقتصادی کوثر، مراکز بهداشتی و پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر بخش های مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران، به ضرورت برنامه ریزی مناسب جهت برقراری ارتباط قوی بین دانشگاه شاهد و دیگر بخش های زیر مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین استفاده از تجربیات ارزشمند مجموعه های مختلف سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و هم افزایی این بخش ها با یکدیگر تاکید نمودند و افزودند: در این زمینه می بایست ضمن توجه به مساله اقتصاد فرهنگ، با رویکرد مدیریت جهادی و آینده نگری مورد تاکیده آموزه های دینی، فعالیت اقتصادی مناسب انجام گیرد. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اشاره به در اختیار داشتن توان تولید طیور در کشور توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین با توجه به فضای فیزیکی و پتانسیل های موجود و ظرفیت علمی دانشگاه شاهد که می تواند پشتوانه ی ثبات صنعت باشد، تأکید کردند که بایستی ترتیبی اتخاذ شود که با عقد تفاهم نامه های لازم بین مجموعه های تحت مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، کارهای پژوهشی این مجموعه ها توسط دانشگاه شاهد انجام گیرد.

مهندس اوحدی اظهار امیدواری کردند که با تلاش، پیگیری و هم افزایی هر چه بیشتر بین مجموعه دانشگاه و مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران مشکلات پیش روی دانشگاه از جمله بحث اعتبارات بودجه ای، مشکلاتی که در حوزه ی بیمارستانی و درمان و اموزش پزشکی وجود دارد هر چه زودتر مرتفع گردد و همچنین در حوزه ی ارتباط بین علم و صنعت و فعالیت های اجتماعی، صنعتی و کشاورزی مد نظر  بین دانشگاه شاهد با مجموعه های اقتصادی تحت نظر بنیاد شهید و امور ایثارگران هماهنگی و همکاری لازم انجام گیرد و دانشگاه شاهد در این زمینه به عنوان یک مرجع و مرکز علمی، پشتوانه ی علمی و پژوهشی این مراکز فعالیت کند که با توجه به ظرفیت های عظیمی که در این زمینه ها وجود دارد، حتما اینده ی بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام و المسلین دکتر هادوی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به وضعیت مناسب فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه، اظهار امیدواری کردند که حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاه منشا خیر و برکت شود و مشکلات پیش روی دانشگاه بزودی مرتفع گردد.

 

99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 01.jpg 99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 03.jpg
99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 07.jpg
99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 11.jpg
99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 10.jpg
99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 09.jpg
99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 12.jpg
99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 15.jpg
99-10-07 Didare ohadi az daneshgah 13.jpg