پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

بیست و چهارمین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران برگزار شد

تعداد بازدید: 1345
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
بیست و چهارمین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران برگزار شد
به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، بیست و چهارمین کنگره ملی و سومین کنگره بین‌المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران با حضور و مشارکت اساتید، میهمانان خارجی، محققان و دانشجویان از 8 الی 10 آبان ماه به همت دانشگاه شاهد در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد.مراسم افتتاحیه این کنگره با حضور دکتر ملک‌‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ثقفی رئیس دانشگاه، خانم دکتر کیاسالاری رئیس کنگره، خانم دکتر جرجانی رئیس انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران، جمعی از مدیران دانشگاه، اساتید، میهمانان خارجی، محققان و دانشجویان، روز چهارشنبه 8 آبان ماه در سالن اصلی همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 05.jpg
98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 08.jpg


دکتر ثقفی رئیس دانشگاه در مراسم افتتاحیه این کنگره، ضمن تقدیر از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این کنگره، بیان داشتند: ترکیب فیزیولوژی و فارماکولوژی بعنوان دو بخش مهم در ابتدا و انتهای زنجیره نظام سلامت، انتخابی هوشمندانه بوده است که باید به خالقین این ایده تبریک گفتند.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 06.jpg

ایشان در ادامه افزود: طبیعی است که تاکید دانشمندان در تمام کشورها در حوزه های تحقیقی بر روی مزیتهایی است که در اختیار دارند، مزیت‌های نسبی فرصتی برای رشد است و حضور ما در کشور ایران و زندگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی با باورهای تاثیرگذار بر اعتقادات و نحوه زندگی، کمک موثری در شناخت عمیق‌تر و همه جانبه‌تر نسبت به انسان برای نیل به حیات سالم و متعالی در مسیر کمال و رشدی که خداوند متعال برای او مقدر کرده، فراهم می‌نماید.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 07.jpg

دکتر نقدی دبیر علمی کنگره در سخنانی با بیان اینکه پس از راه اندازی سایت کنگره و طراحی لوگو و پوستر کنگره، برای ارایه سمپوزیوم و مقالات فراخوان گردید، اظهار داشتند : بالغ بر 20 نفر سخنران خارجی از کشورهای مختلف در این کنگره شرکت داشتند و برای اولین بار فدراسیون آسیا و اقیانوسیه فیزیولوژی ( FAOPS ) به عنوان حامی این کنگره مشارکت داشت.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 30.jpg

دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیگر سخنران مراسم افتتاحیه کنگره بود. ایشان در ابتدای سخنان خود به رتبه دانشگاه و کشور از لحاظ تعداد مقالات و استنادات اشاره کرد و گفت: دانشگاه شاهد از نظر پژوهشی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور رتبه هشتم را دارد. در حوزه پزشکی بالینی برای اولین بار در سال گذشته رتبه شانزدهم در سطح دنیا را به دست آوردیم و برای اولین بار از ترکیه پیشی گرفتیم اما از لحاظ استنادات در این حوزه رتبه ما ۲۱ است. 

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 0444444.jpg 
 
​ایشان در ادامه سخنان خود بیان داشت: در داروسازی و علوم بهداشتی از لحاظ تعداد مقالات و استنادات رتبه اول منطقه را توانستیم کسب کنیم، در فارماکولوژی هم رتبه ۲۰ دنیا را به دست آوردیم که بخشی از آن به علت تعداد کمتر اعضای هیات علمی است. دکتر ملک زاده در پایان سخنان خود بیان داشت: در رشته فارماکولوژی در منطقه اول هستیم، اما در استنادات سوم هستیم و شاخص‌های کیفی در این رشته بسیار خوب است.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 10.jpg

دکتر معصومه جرجانی رئیس انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از دانشگاه شاهد، رئیس و دبیران کنگره با اشاره به اینکه شاهد رشد و تحول شتابان در دنیای علم و تکنولوژی هستیم، گفت: این موضوع سبب تغییرات بنیادی در رشته‌های علوم پزشکی شده است.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 08990000.jpg

ایشان در ادامه افزود: وارد عرصه هوش مصنوعی شدیم و با دنیای دیجیتال مواجه هستیم و در آینده بسیار نزدیک چهره بسیاری از مشاغل موجود دگرگون می‌شود.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 11.jpg


در پایان مراسم افتتاحیه از اساتید پیشکسوت فیزیولوژی و فارماکولوژی با اهدا لوح و هدیه، تقدیر به عمل آمد.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 12.jpg
98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 13.jpg

در ادامه برگزاری کنگره، سخنرانی‌های کلیدی، سمپوزیوم‌های تخصصی و مقالات پذیرفته شده بصورت پوستر در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران ارایه شد.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 14.jpg

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 01.jpg

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 04.jpg

مراسم اختتامیه کنگره روز جمعه 10 آبان ماه با حضور دکتر ثقفی رئیس دانشگاه، خانم دکتر کیاسالاری رئیس کنگره، خانم دکتر جرجانی رئیس انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران و جمعی از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان شرکت کننده در کنگره برگزار شد.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 23.jpg

در ابتدای این مراسم خانم دکتر زهرا کیاسالاری رئیس کنگره و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی از شرکت‌کنندگان در کنگره، اعضای کمیته علمی و اجرایی، دبیران علمی و اجرایی، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه، انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران، مجموعه همکاران دانشگاه، و تشکر ویژه از رئیس محترم دانشگاه و دکتر واعظ مهدوی به ارائه گزارشی در خصوص چگونگی برگزاری این کنگره پرداخت.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 2111023333.jpg

ایشان در ادامه سخنان خود بیان داشت: در شهریور سال 97 فراخوان ارائه سمپوزیوم و برگزاری کارگاه به مراکز علمی کشور ارسال شد. در نهایت از بین ۳۰ پیشنهاد ارسالی به دبیرخانه ۲۶ پیشنهاد ارائه سمپوزیوم و ۳۵ درخواست برگزاری کارگاه مورد تصویب قرار گرفت. ایشان افزودند: در اردیبهشت‌ماه ۹۸ دریافت خلاصه مقالات آغاز شد. پس از مراحل داوری، در نهایت ۸۴۵ خلاصه مقاله در قالب ۲۶ سمپوزیوم تخصصی ( شامل ۱۲۲ سخنرانی) ، ۲ سمپوزیوم دانشجویی و دانش‌آموزی، ۶ سمپوزیوم عمومی ( شامل ۶۰ سخنرانی) و 666 پوستر پذیرفته شد.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 232211114400.jpg

دکتر واعظ مهدوی دیگر سخنران مراسم اختتامیه بود، ایشان در سخنان خود بیان داشت: کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی یکی از قدیمی‌ترین کنگره‌های علمی کشور است که بیش از ۵۰ سال سابقه داشته و بخصوص بعد از سال‌های پیروزی انقلاب به طور مستمر هر دو سال یکبار تشکیل شده است.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 2055555888.jpg

ایشان در ادامه افزود: این کنگره  که با حضور  بیش از هزار شرکت کننده و ارایه  مقالات و سخنرانی‌های متعدد برگزار می‌شود، به عنوان میعادگاهی برای جامعه فیزیولوژی و فارماکولوژی و نیز سایر متخصصین علوم پایه و متخصصین بالینی پزشکی و سایر رشته‌های غیرپزشکی است.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 22.jpg

بیست و چهارمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران با ارایه لوح تقدیر از سوی انجمن علمی فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران به رئیس دانشگاه و مسئولین اجرایی کنگره و نیز معرفی مقالات برتر و نفرات برگزیده این دوره، به کار خود پایان داد.

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 26666-0.jpg

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 28.jpg
98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 25.jpg
98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 29.jpg
98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 26.jpg

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 34343434.jpg

98-08-08 roze hamayeshe farmakoloji 199999.jpg

گفتنی است این کنگره  هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که بیست و سومین کنگره آن در بهمن ۹۶ با همکاری انجمن علمی فیزیولوژی و فارماکولوژی در شهر چابهار برگزار شد و بیست و پنجمین دوره آن نیز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد.

اسامی نفرات برگزیده کنگره به شرح ذیل می باشد:

جایزه دکتر معتمدی:    

آقای دکتر یعقوب فتح الهی، استاد فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس

آقای دکتر محمدرضا زرین دست،  استاد فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران

جایزه دکتر گیتی:         

خانم مریم رادان  (د. ع. پ. اهواز) ،   خانم فریبا آخوندزاده (د. ع. پ.  یزد)

جایزه دکتر سند گل:     

آقای مراد برناورد (د. ع. پ. زاهدان) ،   خانم ثمین نهاوندی (د. ع. پ.  بندرعباس)

آقای مصطفی سالاری (قشم)،   آقای محمود رضایی( دانشگاه تربیت مدرس)

جایزه دکتر بهزادی:        

خانم فائزه رضایی (شاهد) ، آقای حسین مرعشی(دانشگاه تربیت مدرس)، خانم زینب محمدی (د. ع. پ. کرمانشاه)

سخنرانی کوتاه دانشجویی :          

 آقای امیر رستمی ( شاهد)         لوح تقدیر + جایزه

پژوهش دانش آموزی :                   

آقای اشکان معلمی                     لوح تقدیر + جایزه  

مقاله خوانی دانش آموزی :           

خانم زهرا محمدی                       لوح تقدیر + جایزه  

مقاله خوانی دانش آموزی پوستر:    

خانم مبینا کرمی                         لوح تقدیر + جایزه  

جوان ترین شرکت کننده : 

خانم رها رضایی، خانم آوین صمدی، خانم محدثه بیگدلی (همگی13 ساله ،کلاس هفتم)        لوح تقدیر

 

​​