پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

بیانیه بسیج کارکنان دانشگاه بمناسبت هفته حجاب و عفاف

تعداد بازدید: 547
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
بیانیه بسیج کارکنان دانشگاه بمناسبت هفته حجاب و عفاف

به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، بسیج کارکنان دانشگاه به مناسبت هفته حجاب و عفاف بیانیه صادر نمود.


متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ذَلِک أَدْنی أَن یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ (احزاب/۵۹)

قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب در ۲۱ تیر سال 1314 روزی که با شهامت و غیرت مردان و زنان با ایمان به پا خواستند تا ظلمی را که بر زنان سرزمین مقدس ایران توسط رژیم دست نشانده پهلوی روا می‌شد از میان بردارند و با نثار جان خویش به تمامی دنیا بفهمانند که ایرانی تا پای جان آماده دفاع از ارزشهاست .

حجاب و عفاف فقط یک نوع پوشش تلقی نمیشود بلکه نوعی تفکر است که انسان به آن نیاز دارد، موضوعی که در عصر حاضر فقط خاص جامعه زنان جامعه نبوده و مردان نیز با پاسداری از حریم خانواده خود، و رعایت عفاف در تمامی ابعاد اعم از رفتارهای فردی، اجتماعی،خانوادگی و شغلی نقش مهم و تأثیرگذاری در این عرصه دارند.
انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت  امام (ره) و زعامت مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله‌ العالی) از همان دوران شکل‌گیری تا امروز بر نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از اصول اولیه و ریشه‌دار حاکمیت اسلامی نگریسته و بر گسترش و تعمیق آن اصرار دارد.

جهان غرب و دشمنان اسلام با برنامه ریزی سعی در محو و بی ارزش جلوه دادن مبانی اسلامی و مباحثی همچون حجاب هراسی، منع حجاب در بعضی دانشگاهها و مدارس و با ترویج مظاهر بی عفتی، بی بند و باری و بدحجابی در داخل و کمرنگ نمودن نمادهای فرهنگ اسلامی و سایر مظاهر دینی در جامعه ایرانی بویژه محیط مقدس دانشگاهی تلاش میکنند تا به هنجارشکنی در جامعه اسلامی بپردازند.

ما کارکنان بسیجی ولایتمدار دانشگاه شاهد و مدافع صیانت از حریم خانواده در اعتراض به مظاهر خلاف عفت در کشور و در راستای عمل به دستورات اسلام و آموزه های قرآنی خواهان اجرای طرح ملی عفاف و حجاب و گسترش فرهنگ پوشش اسلامی و احیاء ارزشهای اخلاقی و حفظ جایگاه بانوان وخانواده مسلمان ایرانی هستیم.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج کارکنان دانشگاه شاهد- پایگاه ولایت


​​