پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

برگزاری دومین آزمون بسندگی زبان انگلیسی

تعداد بازدید: 725
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
برگزاری دومین آزمون بسندگی زبان انگلیسی

به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، اطلاعیه برگزاری دومین آزمون بسندگی زبان انگلیسی مقطع دکتری تخصصی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد.بسمه تعالی

قابل توجه دانشجویان مقطع دکتری تخصصي گروه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

نظر به تداوم شیوع بیماری کرونا و وقفه ايجاد شده در روند برگزاری آزمون‌هاي زبان، دانشگاه شاهد در نظر دارد با هدف رفع مشکل شما عزیزان و جلوگیری از بروز وقفه تحصیلی، نسبت به برگزاری دومین آزمون بسندگی زبان انگلیسی (SULPT=Shahed University Language Proficiency Test)  براي دانشجویان مقطع دكتري تخصصي اقدام نماید.

کلیه دانشجویان مقطع دکتری تخصصي گروه وزارت علوم دانشگاه شاهد و يا ساير دانشگاه ها كه داراي گواهي معتبر مبني بر كسب حدنصاب نمره آزمون زبان مطابق شيوه نامه مربوط نباشند، می توانند نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند. با توجه به محدوديت ظرفيت، اولويت با دانشجويانی خواهد بود که مراحل ثبت نام خود را زودتر به اتمام برسانند.

تذکر: درصورت تکمیل ظرفیت، دانشگاه شاهد مجاز به توقف فرایند ثبت نام می باشد.

تقویم آزمون:

الف) زمان ثبت نام: دوشنبه 1400/7/12 لغایت شنبه 1400/7/17

ب) زمان برگزاری آزمون: شنبه  1400/7/24

ج) محل برگزاری آزمون: دانشگاه شاهد- مجتمع آموزشی ایثار

د) زمان اعلام نتایج آزمون: چهارشنبه 1400/7/28

نکات مهم:

1-     آزمون بصورت حضوری و با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سوی ستادملی کرونا برگزار خواهدگردید.

2-   به اطلاع کلیه داطلبان محترم می رساند، ورود به دانشگاه شاهد و شرکت در آزمون برای تمامی خواهران محترم با توجه به ضوابط اختصاصی دانشگاه، صرفا با حجاب برتر (چادر) امکان پذیر می باشد.

3-     ساختار آزمون از نظر ترکیب و تعداد سوالات مشابه آزمون استاندارد MSRT خواهد بود.

4-     کسب حدنصاب لازم در آزمون به منزله صدور مجوز ادامه تحصیل یا شرکت در آزمون جامع خواهد بود.

5-   ثبت نام داوطلبين به صورت الکترونیکی و غیر حضوری است. کلیه دانشجويان متقاضي می بایست در زمان مقرر از طریق سامانه sabt.shahed.ac.ir  نسبت به ثبت نام و اعلام آمادگي براي شركت در آزمون زبان اقدام نمایند.

6-    هزینه ثبت نام در آزمون به شرح زیر می باشد:       
- برای دانشجویان دانشگاه شاهد: 150 هزارتومان    
- برای دانشجویان سایردانشگاهها: 200 هزارتومان

7-   متقاضیان باید هزینه ثبت نام را به حساب شماره 0108897677009 بنام درآمدهای معاونت آموزشی دانشگاه شاهد نزد بانک ملی ایران شعبه مجتمع دانشگاهی شاهد کد 1173 واریز و رسید آن را پس از اسکن، در سامانه ثبت نام بارگذاری نمایند

8-   مدارک ثبت نام: تصویرعکس پرسنلی داوطلب- تصویر کارت دانشجویی معتبر- تصویرکارت ملی- رسیدبانکی هزینه ثبت نام (داوطلبان باید اسکن مدارک فوق را در بازه زمانی ثبت نام، در سامانه ثبت نام بارگذاری نمایند.

9-   پس از اتمام فرایند ثبت نام، کارت ورود به جلسه صادر خواهدشد که داوطلبان باید در روز آزمون، پرینت آن را همراه داشته باشند

10- حداکثر مدت اعتبار آزمون  SULPT، دو سال پس از برگزاری آزمون است.

11- دانشجویان می توانند سوالات خود را در رابطه با مراحل ثبت نام و... از طریق لینک زیر در روبیکا مطرح نمایند.
https://rubika.ir/joing/BGAEBAFD0DUQGBCFHCGNBIJLHXCWNQFB

12- جریمه تخلف در آزمون:

با داوطلبانی که با فرستادن فرد دیگری بجای خود و جعل مدارک هویتی سعی در گمراه نمودن مجریان آزمون نمایند و در آزمون شرکت کنند و تخلف آنان (حتی پس از برگزاری آزمون و دریافت مدرک ) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاری آزمونها برخورد خواهد شد. اين افراد به کمیته انضباطی و ساير مراجع ذيصلاح در دانشگاه معرفی و از شرکت مجدد در آزمون محروم خواهند شد. با توجه به اینکه جعل هر گونه اسناد دولتی و استفاده از سند مجعول و شرکت کردن به جای داوطلب اصلی برابر قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می شود و مجازات کیفری به همراه خواهد داشت این گروه از متخلفان برای طي روال قانوني به مراجع ذي صلاح معرفی خواهند شد.

13- ساختار آزمون:

این آزمون به صورت تستی در مدت 100 دقیقه برگزار می‌شود. آزمون دارای ۱۰۰ سؤال است و از سه قسمت تشکیل شده:

 Listening Comprehension: این قسمت از ۳۰ سوال تستي تشکیل شده است و در آن از مکالمات کوتاه، بلند و نیز درک مطلب شفاهی سؤال پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این بخش از آزمون ۳۰ دقیقه می باشد.

Structure and Written Expression: این قسمت شامل ۳۰ سوال تستي است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۲۰ دقیقه است.

Reading Comprehension: این بخش از ۴۰ سوال تستي تشکیل شده که معمولاً شامل ۴ متن جداگانه می‌باشد که برای هر قسمت ۱۰ سؤال مطرح شده است. مدت زمان پاسخگویی به این بخش  50 دقیقه است.


14-  نکات قابل توجه:

این آزمون نمره منفی ندارد .

حدنصاب قابل پذیرش براي دانشجويان دانشگاه شاهد 50 از 100 می باشد اما تعیین حدنصاب لازم جهت دانشجویان سایر دانشگاه ها بر اساس مصوبات آن دانشگاه صورت می پذیرد.