پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده ها

تعداد بازدید: 783
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده ها

به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، همزمان با برگزاری روز دانشجو در 16 آذر ماه، ویژه برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش با ارائه دستاورد های دانشکده ها در حوزه پژوهش و فناوری در قالب برگزاری مراسم و برپایی نمایشگاه در هر دانشکده آغاز شد.تاریخ درج خبر: 98/10/1

برگزاری برنامه گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده پرستاری و مامایی                                                                 

برنامه گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده پرستاری و مامایی روز یکشنبه 24 آذر ماه از ساعت 10 صبح با استقبال پرشور اساتید، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشکده برگزار شد.

در ابتدای برنامه خانم دکتر کیاسالاری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و مدیران حوزه پژوهشی از دستاوردهای پژوهشی اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشکده بازدید بعمل آوردند.

در بخش هیات علمی مقالات، طرح های پژوهشی و کتابهای اعضای هیات علمی در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

در بخش دانشجویی دستاوردهای پژوهشی دانشجویان شامل یک مورد ایده برتر دانشجویی و دو مورد اختراع ارائه گردید که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

در بخش بعدی این برنامه حاضران در سالن همایش دانشکده حاضر شدند. خانم دکتر حیدری معاون پژوهش و فناوری دانشکده به مهمانان خیر مقدم گفتند و در ادامه کلیپی از دستاوردهای پژوهشی اعضای هیات علمی دانشکده و دستاوردهای پژوهشی دانشجویان به نمایش در آمد.

پس از آن با حضور خانم دکتر کیاسالاری از دانشجویان برتر دانشکده در جشنواره ایده برتر دانشجویی تقدیر بعمل آمد.

در پایان طرح پژوهشی خانم دکتر حیدری با عنوان" اثر بخشی محتواي درس دانش خانواده بر نگرش به ازدواج و گرایش به فرزندآوری دانشجویان خانم" که به مناسبت هفته پژوهش ارائه و داوری شده بود معرفی شد. ​

98-09-16 hafte pajohesh-parastari 02.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-parastari 01.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-parastari 03.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-parastari 04.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-parastari 05.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-parastari 06.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-parastari 07.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-parastari 08.jpg


تاریخ درج خبر: 98/09/23

برگزاری برنامه گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده دندانپزشکی

برنامه گرامیداشت هفته پژوهش روز سه شنبه ۱9 آذر ماه، با بازدید از مرکز تحقیقات، کتابخانه، سایت، نمایش دستاوردهای پژوهشی و ارائه سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ با اعضای هیات علمی دانشکده در سالن اجتماعات دانشکده دندانپزشکی برگزار گردید.

در این مراسم ضمن بازدید خانم دکتر کیاسالاری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و هیات همراه  از مرکز تحقیقات، کتابخانه و سایت دانشکده، از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشکده بازدید به عمل آوردند و سپس در محل سالن اجتماعات دانشکده حاضر شدند. 

در ابتدای این مراسم دکتر حکیمانه، معاون پژوهش و فنآوری دانشکده دندانپزشکی گزارشی از فعالیت های دو دوره شش ساله پژوهشی دانشکده در بخش های مختلف ارائه نمود و در ادامه مراسم، خانم دکتر کیاسالاری، معاون پژوهش و فناوری در خصوص امکانات و شرایط پژوهشی دانشگاه مطالبی ارائه نمودند.

همچنین مراسم دانشجویی در این روز با سخنرانی دکتر شریف باقلعه در خصوص معرفی آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر حیدری مدیر عامل شتابدهنده فناوری سلامت در خصوص نقش دانشجوی دندانپزشکی در حوزه فناوری و برگزاری مسابقه خلاقیت برگزار گردید.

 ​98-09-16 hafte pajohesh-dandan 01.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-dandan 03.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-dandan 02.jpgتاریخ درج خبر: 98/09/23

برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده علوم پایه


برنامه گرامیداشت هفته پژوهش همراه با ارائه دستاوردهای پژوهشی دانشکده علوم پایه در قالب نمایشگاه، روز سه شنبه 19 آذر ماه در دانشکده علوم پایه برگزار شد. این نمایشگاه که با همکاری معاون پژوهشی دانشگاه خانم دکتر کیاسالاری و مجموعه دانشکده علوم پایه برگزار شد مورد استقبال پرشور اساتید، کارکنان و دانشجویان قرار گرفت.

در این برنامه دکتر نویدی معاون پژوهشی دانشکده علوم پایه، ضمن خیر مقدم به مهمانان، گزارش کاملی از قسمت های مختلف نمایشگاه ارائه نمود.

در این نمایشگاه ضمن معرفی اجمالی تاریخچه دانشکده علوم پایه و فضاهای آموزشی و پژوهشی آن و همچنین محورهای تحقیقاتی اساتید دانشکده علوم پایه، گزیده‌ای از دستاوردهای پژوهشی اساتید دانشکده اعم از (15مورد ثبت اختراع، 3 مورد مقاله پراستناد و 4 مورد مقاله Q1 در مجلات کاملا تخصصی و داوری شده بین المللی، 93 طرح‌ پژوهشی داخلی و خارجی اتمام‌یافته و 5 طرح در دست اجرا، 22 عنوان تالیف و ترجمه و دستاوردهای ذخیره انرژی مربوط به جناب آقای دکتر محمدصفی رحمانی‌فر در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

در این نمایشگاه برترین دستاوردهای پژوهشی دانشجویان گروه‌های مختلف آموزشی شامل مقالات کنفرانسی، پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، آزمایشگاه فیزیولوژی گیاهی و گزارشی از مدال‌آفرینان مسابقات ریاضی دانشجویی ارائه گردید.

همچنین در بخش دانشجویی انجمن‌های علمی زیست شناسی، سلول های بنیادی، ریاضی و فیزیک نیز به معرفی فعالیت های خود در قالب نشریه و بروشور پرداختند که بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت. در این بخش نمایندگان انجمن‌های علمی با خانم دکتر کیاسالاری در خصوص مسایل و مشکلات خود صحبت کردند.

در بخش پایانی بازدید، تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه  های زیست شناسی و ریاضی در خصوص مشکلات خود اعم از پژوهانه، تجهیزات و ... با خانم دکتر کیاسالاری و هیات همراه صحبت کردند.

در کنار برگزاری نمایشگاه کارگاه لاتکس(XePersian) و مطلب (MATLAB) نیز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه ریاضی و فنی و مهندسی تشکیل شد و به دلیل استقبال زیاد مقرر شد ادامه کارگاه در روز چهارشنبه 27 آذر ماه ادامه یابد.

 98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 01.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 02.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 03.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 04.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 05.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 06.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 07.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-olom paye 08.jpg


 

تاریخ درج خبر:98/09/20​

برگزاری برنامه گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده علوم انسانی

برنامه هفته پژوهش در دانشکده علوم انسانی روز دوشنبه 18 آذر ماه در سالن همایش شهید مطهری و لابی دانشکده، باحضور اعضای هیات علمی و دانشجویان علاقمند برگزار گردید.

98-09-16 hafte pajohesh -olome ensani02.jpg
98-09-16 hafte pajohesh -olome ensani03.jpg

سخنرانی دکتر توجهی رئیس دانشکده علوم انسانی در خصوص هفته پژوهش، سخنرانی دکتر کیاسالاری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، ارائه آمار خلاصه عملکرد پژوهشی دانشکده توسط دکتر زمانیها معاون پژوهشی دانشکده، جلسه پرسش و پاسخ در مورد آئین نامه ارتقا اعضای هیات علمی باحضور دکتر روشن و دکتر غفاری اعضا کمیسیون تخصصی علوم انسانی، برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی اعضا هیات علمی دانشکده اعم از (کتاب ، پایان نامه ، طرح های پژوهشی)، برگزاری نمایشگاه فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی از جمله برنامه های اجرا شده در روز گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده علوم انسانی بود.

98-09-16 hafte pajohesh -olome ensani05.jpg

 98-09-16 hafte pajohesh -olome ensani01.jpg
98-09-16 hafte pajohesh -olome ensani04.jpg

تاریخ درج خبر:98/09/20

برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده فنی و مهندسی

برنامه هاي گرامیداشت هفته پژوهش در دانشكده فني و مهندسي روز دوشنبه 18 آذر از ساعت 8 صبح الي 18 عصر با برگزاری برنامه هاي متنوع  علمی- پژوهشی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشجویان و اعضا هیات علمی دانشکده،  با مشاركت پورشور دانشجويان و اعضا هیات علمی دانشکده برگزار گرديد.


98-09-16 hafte pajohesh -fani 01.jpg

 برنامه هاي برگزار شده به مناسبت هفته پژوهش در دانشكده فني و مهندسي به شرح زير مي باشد.

- ارائه دستاوردهای پژوهشی در قالب نمايشگاه آثار پژوهشي شامل سخت افزار، نرم افزار، استند، نمایش پاورپوینت بر روی LCD (لابی دانشکده ساعت 8 الی 15)

- برگزاری سخنرانی علمی با موضوع تجاری سازی پژوهش های دانشگاهی در قالب شرکت هایstart-up توسط دكتر محمد رضا پور فرد (آمفی تئاتر دانشکده ساعت 10الی 10:40)

- برگزاری سخنرانی علمی توسط قائم مقام مدیرعامل همراه اول، دکتر نیکو فر، با موضوع "روند تکامل سرویس و فناوری در نسلهای مختلف موبایل ( 2G تا 5G )" آمفی تئاتر دانشکده ساعت 11 الی 11:40.

- برگزاری کارگاه روش تحقیق و مقاله نويسي توسط آقايان: دكتر سيف و دكتر غزنوي در آمفی تئاتر دانشکده ساعت  13 الی 18


98-09-16 hafte pajohesh -fani 09.jpg
98-09-16 hafte pajohesh -fani 12.jpg
98-09-16 hafte pajohesh -fani 15.jpg
 

گفتنی است یکی از برنامه های این روز به انتخاب پایان نامه هاي برتر دانشجویی در مقطع کارشناسی و اهداء جوایز اختصاص داشت که با حضور خانم دکتر کیاسالاری معاون پژبوهش و فناوری دانشگاه، آقای دکتر حسنی رئیس دانشکده فنی و مهندسی و جمعی از مديران پژوهشي دانشگاه در آمفی تئاتر دانشکده برگزار شد.

عناوين پايان نامه هاي برتر :

پایان نامه برتر دانشجویی در مقطع کارشناسی برق

رتبه اول

نام دانشجو : علی اصغر نادری

موضوع پایان نامه : طراحی و ساخت سیستم هشدار خودرو مبتنی بر شبکه اینترنت اشیاء.

رتبه دوم

نام دانشجو : حسنا معنوی مفرد

موضوع پایان نامه : تحلیل ماهیت پویا و تعاملی در مهاجرت پردازه ای با استفاده از الگوریتم pre-copy در سیستم های کلان مقیاس توزیع شده

رتبه سوم(به صورت مشترك)

نام دانشجو : مرجان دادخواه تهرانی و

موضوع پایان نامه : شبیه سازی و مقایسه روش های مکان یابی منبع بر اساس حداقل مربعات با رویکرد اختلاف زمان دریافت سیگنال

نام دانشجو: فاطمه بهادری

موضوع پایان نامه : مطالعه و برسی تخمین زاویه ورود با چندی سازی تک بیتی

پایان نامه برتر دانشجویی در مقطع کارشناسی عمران

نام دانشجو : محمد رضا علیمردانی 

موضوع پایان نامه : بهینه سازی تیرهای بتنی مسلح شده با FRP

اهداء لوح تقدیر به برندگان جایزه ایده برتر دانشجويي: 

طرح معمارشو (علي مدانلو) و پريز برق بلوتوثي الكترونيكي(مهدي يكتايي)

انتخاب طرح برتر پژوهشی اساتید دانشکده: دكتر صفر زاده

عنوان طرح: ارزيابي كارايي پرتوتابي گاما در انبار داري مركبات


98-09-16 hafte pajohesh -fani 05.jpg

 98-09-16 hafte pajohesh -fani 06.jpg
98-09-16 hafte pajohesh -fani 08.jpg

تاریخ درج خبر:98/09/19

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در دانشکده کشاورزی

در روز سوم برگزاری گرامیداشت هفته پژوهش، روز دوشنبه ۱8 آذر ماه، مراسم روز پژوهش با ارائه سخنرانی و نمایش دستاوردهای پژوهشی دانشکده کشاورزی در سالن همایش این دانشکده برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا دکتر عباسی پور، معاون پژوهش و فنآوری دانشکده کشاورزی گزارشی از فعالیت های یکساله پژوهشی دانشکده در بخش های مختلف ارائه نمود. سپس آقای مهندس نجفی، معاون امور زراعت کشت و صنعت صفاری ورامین بیاناتی در مورد تجارب موفق این کشت و صنعت در حوزه نوآوری های نوین در بخش کشاورزی و دامپروری ارائه نمودند.

در ادامه مراسم با حضور خانم دکتر کیاسالاری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از پزوهشگران برتر هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده با اهدا لوح تقدیر، قدردانی گردید.

گفتنی است در حاشیه این مراسم، فعالیت های پژوهشی اعضا هیات علمی و دانشجویان دانشکده به نمایش گذاشته شد.

 4.jpg

5.jpg
photo147876526.jpg
9.jpg

فهرست پژوهشگران برتر دانشکده کشاورزی (هیأت علمی)

 

عنوان

نام پژوهشگر​

کتاب برتر هیأت علمی

مهندسی چمن های ورزشی (جلد اول: چمن فوتبال)

تألیف دکتر ایمان روح اللهی

طرح برتر پژوهشی هیأت علمی

تاثير کمپوست زباله شهري بر جزءبندي سرب، نيکل و کادميوم در خاک و ارتباط اين جزءها با فاکتور انتقال فلزات در تربچه و اسفناج

طرح کاربردی آقای دکتر امیر بستانی- زیر نظر صندوق حمایت از پژوهشگران

 

فهرست دانشجویان برتر دانشکده کشاورزی

ردیف

مقطع تحصیلی​​

گروه آمورشی

نام و نام خانوادگی

1

کارشناسی ارشد

زراعت و اصلاح نباتات

خانم نرگس حسنی

2

کارشناسی ارشد

گیاهپزشکی

آقای مهران زمانی

3

کارشناسی ارشد

باغبانی

آقای عبدالرضا رمضان قنبری

4

کارشناسی ارشد

خاکشناسی

خانم سمانه خلیلی

5

دکتری

رشته فیزیولوژی گیاهان زراعی (گروه زراعت و اصلاح نباتات)

خانم مرضیه عباباف

 

کارشناس پژوهشی دانشکده کشاورزی

1

آقای دکتر امیر وفائیان

 

 ​


تاریخ درج خبر: 98/09/18

​برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشکده پزشکی

در ادامه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشکده ها، روز یکشنبه ۱۷ آذر ماه، نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی در دانشکده پزشکی برگزار گردید.

در این نمایشگاه گروه‌های آموزشی مختلف و مراکز تحقیقاتی مرتبط با دانشکده پزشکی با ارائه‌ی فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه‌ی خود به شکل فعال حضور یافتند، که مورد استقبال اعضای هیات علمی و دانشجویان قرار گرفت.

98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 05.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 02.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 01.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 03.jpg

خانم دکتر کیاسالاری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز به همراه مدیران و کارکنان معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن بازدید از نمایشگاه، از عملکرد مجموعه معاونت پژوهشی  دانشکده پزشکی و مراکز تحقیقاتی مربوطه تقدیر به عمل آوردند.

98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 04.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 06.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 07.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 08.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Pezeshki 09.jpg

گفتنی است مقرر شد محصولات و خدمات فناورانه‌ی منتخب دانشکده در نمایشگاه فن‌بازار ارایه گردد.​


تاریخ درج خبر: 98/09/17​

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشکده هنر

در روز اول برگزاری نمایشگاه گرامیداشت هفته پژوهش، همزمان با روز دانشجو، روز شنبه ۱6 آذر ماه، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در دانشکده هنر برگزار گردید.

در این نمایشگاه ابتدا از اثر بدیع هنری آقای دکتر صادقی عضو هیات علمی دانشگاه که همزمان با همایش تمدن نوین اسلامی در اسفندماه سال گذشته آغاز شده بود، با عنوان «یا فاطمه الزهرا» به ابعاد 12 متر (5 لت 180*220)، در حضور خانم دکتر کیاسالاری معاون پژوهش و فناوری رونمایی شد.

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 10.jpg

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 11.jpg

همچنین استادان برجسته‌ای همچون آقایان دکتر مرتضی اسدی، دکتر عبدالرضا چارئی و دکتر حبیب اله صادقی به خلق اثر در سالن اصلی دانشکده هنر پرداختند که با استقبال پورشور دانشجویان همراه شد.

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 03.jpg

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 07.jpg

از دیگر برنامه های ارایه شده در این نمایشگاه می‌توان به نمایش آثار بدیع هنری استادان دانشکده بصورت مالتی مدیا، معرفی رشته های جدید و بین رشته ای دانشکده هنر در قالب استندهای هنری، ارایه دستاوردهای دانشجویی و برگزاری مسابقه طراحی اثر حجمی با نام «تندیس شکوفایی» اشاره کرد.

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 01.jpg

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 12.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Honar 13.jpg

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 04.jpg 

98-09-16 hafte pajohesh-Honar 05.jpg
98-09-16 hafte pajohesh-Honar 14.jpg


 

​​​​​​