پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه

خبر

:

آئین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد برگزار شد

تعداد بازدید: 1170
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
آئین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد برگزار شد

به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، آئین تکریم و معارفه مسئول  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد دوشنبه 27 مهر ماه با حضورحجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر ثقفی ریئس دانشگاه و جمعی از اساتید، دانشجویان و مدیران دانشگاه در مرکز همایش های امام خمینی (ره) دانشگاه شاهد برگزار شد.


دکتر ثقفی در این جلسه با اشاره به برخی از ویژگی ها و خصوصیات جناب آقای دکتر هادوی، ایشان را فردی پرشور، با نشاط و فوق العاده پرانگیزه برشمردند که  در طول سالها خدمت در دانشگاه دچار سستی و رخوت نشدند و با  اختصاص وقت، حضور پیوسته میدانی، رویگردانی از تشریفات و داشتن منش مردمی، به همراه احساس تعهد و مسئولیت مستمر در همه ی امور دانشگاه، به عنوان نهاد مراجعات مردمی عمل می کردند. ایشان افزودند: به واسطه خصوصیات و روحیات اختصاصی جناب  آقای دکتر هادوی، دانشگاه  تجربه بسیار موفقی را در تعامل و هم افزایی شاهد بود که حقیقتا صداقت، رفاقت و صمیمیت و داشتن هدف مشترک بین مجموعه مدیران دانشگاه و جناب آقای دکتر هادوی از عناصر محوری این توفیق بود. به همین جهت جا دارد روی این موضوع کار شود و این مدل تعاملی که در دانشگاه شکل گرفت مورد ارزیابی قرار بگیرد و به نظر می رسد که این مدل می تواند الگوی خوبی برای  توصیه به  دیگر دانشگاه ها نیز باشد.

ایشان درادامه، انتخاب آقای دکتر حسینی را از طرف رئیس محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، بهترین انتخاب ممکن دانست و افزود: خوشبختانه این جابجایی، یک تغییر و تحول قابل پذیرش و امید بخش است و با توجه به اینکه همچنان آقای دکتر هادوی از دانشگاه منفک نمی شوند، اضافه شدن یک ظرفیت جدید، نوید بخش تحول موثرتری در دانشگاه خواهد بود. ایشان در ادامه بیان داشت: تجربه ی چند سال همکاری با جناب اقای دکتر حسینی نشان از ترکیب قوای جوانی با عناصری مثل ایمان و انقلابی گری و نخبگی در شخصیت این برادر ارجمند است که می تواند منجر به یک حرکت تحولی در دانشگاه شاهد بشود.

00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 02.jpg

رئیس دانشگاه در ادامه از جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای رستمی به جهت حمایت هایشان از دانشگاه و نهاد رهبری در دانشگاه تشکر و اظهار امیدواری کردند که دانشگاه شاهد بتواند با بر طرف کردن ضعف ها، گام های استوارتری را در مسیر تحولات بزرگی که در پیش رو دارد بردارد. دکتر ثقفی در پایان سخنان خود بار دیگر از خدمات ارزشمند دکتر هادوی قدردانی کردند و برای ایشان در  مسئولیت های آتی آرزوی توفیق نمودند و یادآور شدند که دانشگاه شاهد خود را موظف، مکلف و معتقد به همکاری کامل با نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه می داند و ماموریت های این نهاد را ماموریت های خود دانسته و این تعامل و همسویی را وظیفه ­ی اصلی دانشگاه در حوزه فرهنگی و دینی تلقی می کند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادوی دیگر سخنران این مراسم بود. ایشان در ابتدای سخنان خود به بیان خاطراتی از دوران مسئولیت خود در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پرداختند.

ایشان در ادامه بیان داشتند: سر تواضع فرود می آورم خدمت همه ی بزرگواران، از همه دانشگاهیان دانشگاه شاهد متشکرم که در این چند سال برای من دعا کردند و به بنده کمک کردند.

00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 09.jpg

حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادوی در ادامه سخنان خود با اشاره به سوره مبارکه ی ضحی بیان داشتند: این ویژگی هایی که به بنده نسبت داده شده که همه ی ان را از فضل خداوند می دانم و خدا را شاکرم از شهادت شما بزرگواران، به جهت نام مبارک مقام معظم رهبری و دفتر نمایندگی ایشان به بنده داده است و در واقع می بایست در این مراسم از شخص رهبر معظم انقلاب و دفتر ایشان و شهدای گرانقدر تکریم بشود. چرا که آبرویی که برای بنده بوجود آمده و در جلسات و مکان های مختلف برای بنده احترام قائل هستند به جهت مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد و ماهیت دانشگاه شاهد و شهدای گرانقدر است و من از این جهت از خداوند تشکر می کنم.

ایشان در پایان سخنان خود برای حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد آرزوی موفقیت کردند.

سخنران دیگر این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حامد حسینی بود. ایشان در سخنان خود بیان داشتند: خدا را شاکرم که این توفیق را به من داد تا در این جایگاه قرار بگیرم و بتوانم خدمتگذار خانواده بزرگ دانشگاه شاهد باشم و همچنین  از حجت الاسلام و المسلمین رستمی به جهت اعتماد به بنده و در اختیار قرار دادن این موقعیت تشکر می کنم که به بندع این فرصت را دادند تا بعد از یک انسان خاص و ویژه ای همچون حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادوی، بتوانم خدمتگذاری کنم.

ایشان در ادامه با  اشاره به ابعاد شخصیتی آقای دکتر هادوی و ارتباط صمیمی و تنگاتنک ایشان با اقشار مختلف حاضر در دانشگاه بیان داشتند:  تمام تلاشم را خواهم کرد که این ویژگی های مثبت و عملکردی که ایشان داشتند و مسیری که آقای دکتر هادوی پیمودند را ادامه داده و در این مسیر حرکت کنم. به ایشان بابت تمام زحماتی که متحمل شدند،  خدا قوت عرض می کنم و همچنین از ایشان درخواست می کنم حضور فیزیکی و معنوی خود را علاوه بر تدریس همچنان پر رنگ نمایند و  دانشگاهیان دانشگاه را از وجود خود محروم نفرمایند و انشاالله این ارتباط همچنان حفظ بشود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی در ادامه افزودند: از آقای دکتر ثقفی تشکر می کنم از این بابت که من عضو این خانواده هستم و وظیفه ی اولیه من مدرسی دانشگاه است اما ایشان به من لطف داشتند و جایی که احساس نیاز به بنده بود، با محبت خود به من این اجازه را دادند تا  خدمتگذاری در این مسئولیت را بر عهده بگیرم، همچنین از خداوند متعال تشکر مضاعف دارم به جهت اینکه توفیق خدمت در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد را به بنده اعطا نمود. البته معتقدم هر کسی که دغدغه دین دارد الزاما لازم نیست در نهاد مقام معظم رهبری عضو باشد یا ملبس به لباس روحانیت باشد و می بایست نقش خود را در هر محیطی که قرار دارد به نحو احسنت ایفا نماید. به سهم خودم دست یاری به سمت همه ی بزرگوارانی که دغدغه دین دارند دغدغه ارتقاع مبانی دینی در دانشگاه را دارند، که در دانشگاه شاهد کم نیستند این افراد بزرگوار در هر کسوتی که قرار دارند، نهاد رهبری را یاری کنند. نهاد رهبری هم متعلق به یک جریان و فکر خاص نیست و بدنبال ان هستیم که دانشگاه اسلامی تحقق یابد و  در این مسیر اسلامی شدن دانشگاه نگاه سطحی و دیدن تنها ظواهر اسلامی کافی نیست، بلکه اولویت های خیلی مهم تری وجود دارد که یک دانشگاه بخواهد به عنوان دانشگاه اسلامی محقق بشود.

00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 13.jpg

دکتر سید حامد حسینی در ادامه به سند راهبردی موجود در نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مبنی بر اسلامی شدن دانشگاه ها اشاره کردند و بیان داشتند: از همه ی دغدغه مندان تقاضا دارم این سند را مطالعه نمایند و در جهت بومی سازی ان در دانشگاه شاهد ما را یاری دهند.

ایشان در پایان سخنان خود با اشاره به حدیث امام صادق (ع) : «کونُوا لَنا زَیْناً وَ لا تَکونُوا عَلَیْنا شَیْناً» (یعنی زینت ما باشید نه باعث ملامت و سرزنش ما) بیان داشتند: باید سعی کنیم زینت باشیم برای اهل بیت (ع) و خدای نکرده مستمسکی قرار نگیریم برای اینکه محل عیب جویی برای اهل بیت (ع) بشویم. زیرا آنان پدران معنوی ما هستند و هر کاری که ما انجام بدهیم در هر مقام، پست و مسئولیتی، به اهل بیت (ع) بر میگردد و انشاالله جوری به وظایف خود عمل کنیم که دید مردم جامعه را نسبت به اهل بیت (ع) تغییر ندهیم. چرا که در این مسیر اگر اشتباهی را مرتکب بشویم ان موقع دید مردم را نسبت به بانیان مذهب شیعه یعنی اهل بیت (ع) تغییر می دهیم و ما وظیفه داریم که در این مسیر چنان خوب عمل و رفتار کنیم که مایه زینت اهل بیت (ع) باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها سخنران پایانی این مراسم بود، ایشان بیان داشتند: توسعه علمی با تقلید موثر نمی‌شود، امروز تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی کشور است.

حجت الاسلام و السملین رستمی افزودند: شایسته است دانشجو‌ها از تقلید عملی محض پرهیز کنند و به سمت نقد علم استاد و توسعه علمی پیش روند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشتند: تقلید در مسائل دینی از مرجع تقلید یعنی اینکه من از موضوع اطلاع ندارم و با رجوع به عالمی که می‌داند از وی تبعیت می‌کنم که این کار بسیار علمی و عالمانه است، اما در حوزه علم باید نقد و بحث جای خود را به تقلید محض بدهد.

00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 15.jpg

ایشان با بیان اینکه در حوزه‌های علمیه هر کسی به مرجعیت رسید در زمان شاگردیش منتقد استادش بود، خاطرنشان کردند: نحوه عملکرد طلاب در دروس خارج حوزه علمیه نشان می‌دهد که کدام یک جزو مراجع آینده خواهند شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی بیان داشتند: دانشگاه‌ها فقط نباید به دنبال عبور از دانشگاه پژوهش محور به سمت دانشگاه کارآفرین و دانشگاه جامعه محور به صورت تئوری باشند بلکه باید با تولید و جوشش علمی به دنبال حل مشکلات جامعه و کشور پیش روند.

ایشان با اشاره به اینکه تربیت یک موقوله صرف آموزشی و کمی نیست، اظهار داشتند: تبدیل افراد دیپلم به کارشناسان رشته‌های مختلف علمی فقط کار دانشگاه‌ها نیست بلکه مراکز علمی کشور باید تربیت انسان‌ها به معنای واقعی خود را در دستور کار قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلیمن رستمی به ماموریت‌های مهم نهاد نمایندگی مقام معظیم رهبری در دانشگاه‌های اشاره کردند و گفتند: این نهاد نقش حوزه در دانشگاه‌ها که همان توسعه دین و بصیرت افزایی است بر عهده دارد و باید کارکنان این نهاد مقدس با دلسوزی، رفاقت و صمیمیت با دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها این رسالت مهم را به خوبی انجام دهند.

در پایان مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر ثقفی رئیس دانشگاه و  دکتر نوری صفا رئیس اسبق دانشگاه شاهد، با اهدا لوح سپاس و هدایا از زحمات و مجاهدت های حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اصغر هادوی قدردانی و تجلیل شد و حکم مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد به حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حامد حسینی تقدیم شد.

همچنین در این مراسم آقای دکتر ناظم بکایی به عنوان نماینده اساتید دانشگاه، آقای مهندس بیات به عنوان نمایند کارمندان دانشگاه، آقای دوباشی به عنوان نماینده تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه، آقای سید شایان احمدی ابهری به عنوان نماینده تشکل انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه به بیان سخنان خود پرداختند.

گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حامد حسینی مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد هم اکنون عضو هیات علمی گروه فقه و حقوق اسلامی دانشکده علوم انسانی دانشگاه می باشند.

 ​

شما می توانید در ادامه گزارش تصویری این رویداد را مشاهده نمایید:

00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 24.jpg 
​ 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 03.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 04.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 05.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 06.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 07.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 08.jpg​ 
 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 09-1.jpg 
 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 11.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 12.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 14.jpg 
 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 16.jpg 
 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 17.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 18.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 19.jpg 
 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 20.jpg 
 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 21.jpg 
 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 22.jpg 
00-07-19 todee va moarefe nahad rahbari 23.jpg