پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
ورود به سامانه

وبلاگ هاي موضوعي (تخصصي)

 

وبلاگ چيست؟

وبلاگ، وب نوشت (Weblog) يا بلاگ (Blog)، يك وبگاه يا صفحاتي از يك وبگاه اينترنتي متشكل از مطالب كوتاه به نام پست (Post)، با محتواي انديشه، اطلاعات و خاطرات روزانه شخصي و پيوندهايي است كه به ترتيب زماني از جديد به قديم قرار گرفته اند. نويسنده وبلاگ ممكن يك يا چند نفر باشد.

واحد مطالب در وبلاگ، «پست» است، در حالی که واحد مطالب در وب‌گاه صفحه (Page) است.  معمولاً در انتهای هر مطلب، برچسب تاریخ و زمان، نام نویسنده و پیوند ثابت به آن یادداشت ثبت می‌شود. فاصلهٔ زمانی بین مطالب وب‌نوشت لزوماً یکسان نیست و زمان نوشته‌شدن هر مطلب به خواست نویسندهٔ وب‌نوشت بستگی دارد. مطالب نوشته شده در یک وب‌نوشت همانند محتویات یک وب‌گاه معمولی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. در بیشتر موارد وب‌نوشت‌ها دارای روشی برای دسترسی به بایگانی یادداشت‌ها هستند (مثلاً دسترسی به بایگانی بر حسب تاریخ یا موضوع). بعضی از وب‌نوشت‌ها امکان جستجو برای یک واژه یا عبارت خاص را در میان مطالب به کاربر می‌دهند.

اطلاعات بيشتر درباره وبلاگ ها


سرويس دهنده هاي وبلاگ فارسي

سرويس دهده هاي وبلاگ فارسي، وبگاه هايي هستند كه به كمك آنها مي توان به ايجاد و روزآمدسازي وبلاگ به زبان فارسي پرداخت كه مهمترين آنها عبارتند از:


وبلاگ هاي موضوعي (تخصصي)

فهرست زير امكان دسترسي به انواع وبلاگ ها را در زمينه هاي گوناگون فراهم مي كند: