پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
ورود به سامانه

اجرای سریع

معرفی دانشکده
Untitled 1
 
 
 
 
1- سایت.jpg

 
 
 
 تاریخچه و معرفی دانشکده

    
  
    دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد در سال 1371 براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه و شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی با هـدف تربيت پزشك عمـومي تاسیس شد .شروع به کار دانشکده در ساختمانی واقع در خیابان مقدس اردبیلی بوده است. و در اواخر سال 1372 دانشکده پزشکی به خیابان شهید برادران عبدا...زاده منتقل شد.
    در واسط تیرماه1396 دانشکده پزشکی به ساختمان جدید در طرح جامع دانشگاه شاهد به مساحت تقریبا هفت هزارمتر مربع  منتقل شد. و در تاریخ 21 شهریور ماه سال 1396با حضورحجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح شد .
این دانشکده در آغازتاسیس با پذيرش چهل و هشت دانشجو و با چهارده عضو هیات علمی شروع به کار کرد، و بعد ازمدتی بیمارستان شهید مصطفی خمینی و بیمارستان حضرت زینب (س) در اختیار دانشکده قرارگرفتند .
   پذیرش دانشجو درمقطع تحصیلات تکمیلی ازسال1384 با پذیرش چهار دانشجو درهریک از رشته های اقتصــاد بهداشت و ميكروبيولوژي آغاز شد، وسپس درسال1386 در رشته های فیزیولوژی چهاردانشجو، در سال 1387 در رشته ایمونولوژی سه دانشجو و درسال 1392 در رشته تاریخ پزشکی با پذیرش پنج دانشجو ادامه یافت.
   همچنین درمقطع دکترای تخصصی از سال 1386 با پذیرش شش دانشجو در(PhD) طب سنتي ، سال1393با پذیرش یک دانشجو (PhD) رشته داروسازی سنتی ،سال 1395 با پذیرش سه دانشجو در (PhD) رشته باکتری شناسی پزشکی و در سال1397 با پذیرش یک دانشجو در (PhD- پژوهش محور ) رشته ایمنی شناسی پزشکی فعالیت خود را آغاز نمود

    

 دانشجویان
 
 
     در حال حاضر دویست و هشتادوهفت دانشجوي پزشــكي در مقاطع علوم پـايه و باليني، هفتادودو دانشجو در دوره ی تحصـيلات تكميلي كارشـناسي ارشـد، سی وسه دانشــجو در رشتـه دکترای تـخصصی (PhD) طب سنتي، یک دانشجو در رشته دکترای تخصصی دارو سـازی طب سـنتی و شش دانشجو در رشته باکتری شناسی پزشکی مشغـول به تحصـيل مي باشند

   

  
  
دانش آموختگان
 
   
    تاکنون هفتصدوسه دانشـجو در مقـطع دکترای حرفه ای پزشکی وصدو بیست و چهار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و بیست و هشت دانشجو در رشته دکترای تخصصی (PhD) طب سنتي از دانشکده پزشکی دانش آموخته شده اند.

 
اعضای هیات علمی
 
   
هفتادو هفت هیات علمی دانشکده در سیزده گروه آموزشی  به فعالیت علمی مشغول می باشند، که از این تعداد نه هیات علمی دارای رتبه استادی، بیست و سه هیات علمی با رتبه دانشیاری، چهل ویک هیات علمی با رتبه استادیاری وچهار هیات علمی با رتبه مربی مسئولیت آموزش و پژوهش دانشجویان را برعهده دارند.
 
 
مراکز درمانی
 
  
   دانشكــده داراي مـركز پزشـکی آمــوزشي ودرمــاني شهيــد مصطفي خميني، مرکز پزشکی آموزشی و درمانی حضرت زینب (س) (موقتاغیرفعال) و سلامتکــده طب سنتـی مي باشد. 
 
 
 
1307030406308347781311860304.gif
 
 


برنامه جامع سلامت دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد.pdfبرنامه جامع سلامت دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد

 

  

آدرس دانشکده :

 

تهران، بزرگراه خلیج فارس - (تهران -قم )،روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره )،دانشگاه شاهد-دانشکده پزشکی

 

 

 
 
تاریخ به روز رسانی :98/2/18
 
روابط عمومی دانشکده پزشکی​