پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
ورود به سامانه

​​ 

دانشکده  کشاورزی
aks1.JPG

 

 

دانشکده  کشاورزی فعالیت رسمی خود را از سال 1370 با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص در مهندسی کشاورزی در رشته زراعت و اصلاح نباتات برابر مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری آغاز نموده و از سال 77-1376 علاوه بر رشته یاد شده در رشته­های گیاهپزشکی و باغبانی و از سال 1385 در رشته خاکشناسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و در مجموع تاکنون 18 دوره دانشجو از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور پذیرفته و طی 14 دوره تعداد حدود 650 نفر فارغ التحصیل داشته است.
دانشکده  کشاورزی جهت توسعه تحصیلات تکمیلی و کمک به تربیت نیروی متخصص پژوهشی و آموزشی مورد نیاز کشور در سال 1385 در رشته زراعت و از سال 1386 در رشته حشره شناسی کشاورزی (گیاهپزشکی) در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون سراسری دانشجو پذیرفته است. تاکنون سه دوره از دانشجویان کارشناسی ارشد زراعت این دانشکده به تعداد تقریبی 30 نفر فارغ التحصیل شده­اند. ضمن اینکه این دانشکده برابر مجوز وزارت محترم علوم از سال 1388 در مقطع کارشناسی ارشد رشته بیوتکنولوژی کشاورزی دانشجو می­پذیرد. از جمله برنامه­های آتی دانشکده در ادامه توسعه تحصیلات تکمیلی، پذیرش دانشجو در رشته زراعت در مقطع دکتری، کارشناسی ارشد گیاهان دارویی، اصلاح نباتات، خاکشناسی و باغبانی است.
این دانشکده دارای 16 عضو هیات علمی با مدرک دکتری (2 نفر دانشیار و 14 نفر استادیار) یک مربی و 3 عضو هیات علمی مامور به تحصیل در حال گذراندن دوره دکتری می­باشد.
افتخارات درخشانی که دانش آموختگان این دانشکده نصیب خویش و دانشگاه نموده­اند، میزان قبولی چشمگیر آنها در کنکور سراسری کارشناسی ارشد در سالهای گذشته است، از جمله کسب رتبه دوم رشته باغبانی در سال 1382 ، کسب رتبه اول رشته زراعت و اصلاح نباتات در سال 1383، کسب رتبه اول رشته باغبانی در سال 1385، کسب رتبه اول رشته گیاهپزشکی در سال1386،  کسب رتبه اول رشته اصلاح نباتات در سال 1387 و کسب رتبه اول رشته باغبانی و رتبه­های اول و سوم رشته گیاهپزشکی در سال 1388، و کسب رتبه اول دانشجویان شاهد در سال­های 1383 و 1387 به ترتیب در رشته­های باغبانی و بیوتکنولوژی کشاورزی بوده است. تعداد قبولی های دانش آموختگان این دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای دولتی بر اساس آمار رسمی سازمان سنجش طی سه سال اخیر بدون احتساب قبولی­های 1388 ، 65 نفر در دانشگاه­های دولتی و  79 نفر در دانشگاه­های آزاد می باشد.
دیگر برنامه ­های آتی دانشگاه و دانشکده اخذ مجوز رسمی پژوهشکده کشاورزی است که در حال حاضر در رشته­های زراعت، اصلاح نباتات، خاکشناسی، باغبانی و بیوتکنولوژی مشغول فعالیت بوده و تاکنون بیش از 20 طرح پژوهشی خاتمه یافته و 5 طرح پژوهشی در حال اجرا دارد.
 
 
امکانات دانشکده عبارتند از:
1-     کتابخانه، با حدود 15000 عنوان کتاب فارسی و لاتین و مجلات علمی-پژوهشی داخلی و خارجی.
2-     مرکز رایانه  مجهز به 20 دستگاه و متصل به اینترنت.
3-     کارگاه ماشین آلات کشاورزی.
4-     4 واحد گلخانه های آموزشی و پژوهشی.
5-     واحد سمعی و بصری مجهز به انواع دستگاه های صوتی و تصویری و وسایل کمک آموزشی.
6-     آزمایشگاه­های زراعت (فیزیولوژی)، اصلاح نباتات (ژنتیک)، بیوتکنولوژی و کشت بافت.
 آزمایشگاه­های شیمی و حاصلخیزی خاک، فیزیک و رابطه آب و خاک و گیاه، تفسیر عکس­های هوایی و ماهواره، میکرومورفولوژی خاک.
آزمایشگاه­های شماره 1 و 2 باغبانی، آزمایشگاه گیاهشناسی، هرباریوم.
 آزمایشگاه­های بیماری­های گیاهی، حشره شناسی ، سم شناسی و اتاقک های رشد.
7- مزارع و باغات آموزشی و پژوهشی.
8- بانک اطلاعات و سئوالات کارشناسی ارشد جهت استفاده دانشجویان.
ی