پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
ورود به سامانه

اجرای سریع

Wsus-logo.png


با راه اندازی سرویس WSUS در دانشگاه در حال حاضر سیستم عامل تمامی کامپیوترهایی که عضو دامنه دانشگاه شاهد هستند، به روز میباشد.

در این سرویس، آخرین فایلهای به روز رسانی ویندوز روی سرور مرکزی دانشگاه قرار میگیرد و کامپیوترهای عضو دامنه دانشگاه، از سرور داخلی دانلود را انجام میدهند. این اقدام باعث میشود:

1- به روز بودن تمامی سیتسم عاملها، پهنای باند اینترنت دانشگاه برای به روز رسانی هزاران کامپیوتر مصرف نشود،
2- سرعت دریافت فایلهای به روز رسانی سریعتر انجام شود.

لازم به ذکر است این سرویس برای تمامی کاربران که در شبکه دانشگاه قرار دارند قابل استفاده میباشد. بدین ترتیب تمامی کاربران در شبکه دانشگاه میتوانند ويندوز خود را به جاي استفاده از سايت شرکت مايکروسافت از سرور مرکزي دانشگاه با سرعت بیشتری به روز رسانی کنند. براي اين کار کافيست فايل زير را دانلود و اجرا نماييد (فايل فشرده میباشد):

دریافت فایل shahed-wsus-reg.rar


با اين کار ويندوز و نرم افزار Office کامپيوتر شما به طور اتوماتيک از سرور مرکزي دانشگاه به روزآوري خواهد شد که در نتيجه علاوه بر صرفه جويي در پهناي باند اينترنت دانشگاه، حتي در زمان شلوغي خط نيز کامپيوتر شما به سرعت به روزآوري مي شود. در صورتيکه بعد از اين کار مايل به استفاده از سايت شرکت مايکروسافت به جاي سرور دانشگاه بوديد مي توانيد فايل زير را دانلود و اجرا نماييد:

دریافت فایل unregister-shahed-wsus.rarدر اين حالت تنظيمات دستگاه شما به حالت اول بازگشته و كامپيوتر شما دوباره فايلهاي به روزآوري را از سايت شركت مايكروسافت دريافت خواهد نمود.

توجه: این سرویس صرفاً از داخل دانشگاه قابل دسترسی می باشد.

سیستم عاملهای زیر بدین روش قابل بروز رسانی هستند:

- Windows 7 32 bit
- Windows 7 64 bit
- Windows 8 family 32 bit
- Windows 8 family 64 bit
- Windows 10 32 bit
- Windows 10 64 bit