پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی

اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات

:

اخبار: راه اندازی سرويس به روز رسانی ویندوز در دانشگاه برای تمامی کاربران

عنوان

راه اندازی سرويس به روز رسانی ویندوز در دانشگاه برای تمامی کاربران

با راه اندازی سرویس WSUS در دانشگاه در حال حاضر سیستم عامل تمامی کامپیوترهایی که عضو دامنه دانشگاه شاهد هستند، به روز میباشد.

در این سرویس، آخرین فایلهای به روز رسانی ویندوز روی سرور مرکزی دانشگاه قرار میگیرد و کامپیوترهای عضو دامنه دانشگاه، از سرور داخلی دانلود را انجام میدهند. این اقدام باعث میشود علاوه بر به روز بودن تمامی سیتسم عاملها، پهنای باند اینترنت دانشگاه برای به روز رسانی هزاران کامپیوتر مشغول نباشد و علاوه بر آزاد سازی پهنای باند اینترنت، سرعت دریافت فایلهای به روز رسانی سریعتر انجام شود.

پس از موفقیت آمیز بودن اقدام فوق، به همت کارشناسان اداره کل فناوری این قابلیت برای تمامی کاربران فراهم گریده است تا بتوانند ويندوز خود را به جاي استفاده از سايت شرکت مايکروسافت از سرور مرکزي دانشگاه به روز رسانی کنند. براي اين کار کافيست فايل زير را دانلود و اجرا نماييد (فايل فشرده مي باشد):

دريافت فايل shahed-wsus.rarshahed-wsus.rar

با اين کار ويندوز و نرم افزار Office کامپيوتر شما به طور اتوماتيک از سرور مرکزي دانشگاه به روزآوري خواهد شد که در نتيجه علاوه بر صرفه جويي در پهناي باند اينترنت دانشگاه، حتي در زمان شلوغي خط نيز کامپيوتر شما به سرعت به روزآوري مي شود. در صورتيکه بعد از اين کار مايل به استفاده از سايت شرکت مايکروسافت به جاي سرور دانشگاه بوديد مي توانيد فايل زير را دانلود و اجرا نماييد:

دريافت فايل unregister-shahed-wsus.rarunregister-shahed-wsus.rar

در اين حالت تنظيمات دستگاه شما به حالت اول بازگشته و كامپيوتر شما دوباره فايلهاي به روزآوري را از سايت شركت مايكروسافت دريافت خواهد نمود.

توجه: این سرویس صرفا از داخل دانشگاه قابل دسترسی می باشد.

تاریخ انتشار

05/18/2013

تصویر خبر

پیوست: